Top News – Grupi i ‘Esko’ që vepronte në Greqi/ Zbulohen emrat e 10 shqiptarëve dhe 4 grekëve
26/11/2022 22:04

Mediat greke kanë publikuar emrat e 10 shqiptarëve dhe 4 shtetasve grekë, anëtare këto të një bande të njohur kriminale e cila merrej me trafik të lëndëe narkotike, vjedhje të sendeve me vlerë, dhe grabitje të shumta banesash në Athinë. Rushit Ramzani, Marko Qafa, Sigi Rustemaj, Ermir Meta, Veli Qose, Vasil Suloti, Ermin Ferhati, Vasil Vasili, Greant Kalanderi dhe Jurxhino Dura janë shqiptarët e arrestuar në kuadër të operacionit policor që coin ë shkatërrimin e kësaj bande. Grupi kriminal drejtohet nga 30-vjeçari shqiptar Ermin Ferhati, i njohur me pseudonimin "Eskos". Mediat fqinje gjithashtu kanë pubikuar edhe fotot e shtetasve shqiptare. Operacioni anti drogë u zhvillua më 27 shtator, në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik në Zografou. Zona ku u zhvillua operacioni, rrinin bandat që shpërndajnë drogë dhe plaçkitin shtëpi, veçanërisht në periferitë të zonave të Zografou, Kaisariani dhe Vyronas. 30-vjeçari “Eskos”, ka qenë i shpallur në kërkim më parë për trafik droge, armëmbajtje pa leje si dhe grabitje. Ai nuk ishte arratisur në Shqipëri, por kishte gjetur strehë në godinën e vjetër të Universitetit Politeknik të Athinës “Zografou”, aty tre katet e konviktit të vjetër i kishin kthyer në seli të banditëve me një pagesë prej 100 euro në muaj për çdo dhomë.

Top News – E mërkura, zi kombëtare në Kosovë/ Osmani-Nderohen viktimat e tërmeteve
07/02 21:15
Top News – Gjukanoviç pro Kosovës në NATO/ Mali i Zi ndjek bisedimet Beograd-Prishtinë
07/02 19:20
Top News – Vuçiç paralajmëron zgjedhje të reja/ ‘Jam i gatshëm të garoj për Kryeministër’!
07/02 17:24
Top News – FSK pritet me duartrokitje në Turqi / Mbërrin në zonat e prekura nga tërmeti, solidaritet
07/02 13:35
Top News – SHBA ‘duartroket’ Albin Kurtin / ’Marrëveshja sjell përfitime për Kosovën dhe Serbinë’
07/02 13:28
Top Channel/ Takimi me Lajcak, flet Vucic: Çfarë paralajmëron presidenti serb!
07/02 12:37
Top News – Sekuestrohen 30 kg drogë/ Arrestohen tre shqiptarë në Greqi
06/02 20:49
Top News- Serbia quan Kosovën Republikë/ Bërnabiç kërkon falje: Paralajmëron përkthyesit
06/02 14:38
Top News – Athina mbyll shkollat e dyqanet/ Stuhia e borës paralizon Greqinë!
06/02 12:09
Top News – Serbia njeh Kosovën për pak minuta!/ A po teston Vuçiç opinion publik në vend
06/02 11:25
Top Channel/ Stuhia “Barbara” paralizon Greqinë,mbyllen akset rrugore që lidhin Athinën me Selanikun
05/02 16:43
Top News – Kaos dhe borë në Ballkan/ Stuhitë alarmojnë Malin e Zi, Serbinë dhe Greqinë
05/02 15:49
Top News – 3 kushte për Asociacionin!/ Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i shqetësuar
05/02 13:16
Top News – Shqiptari ‘shpallet’ hero në Greqi/ Shpëtoi të miturin nga banesa që po digjej
05/02 12:22
Top News – ‘Kurti duhet të ishte ende në burgjet serbe’/ Deklarata skandaloze e Vuçiç
05/02 10:38
Top News – 22-vjeçari bie në kurthin e tranvestitit/ Si iu prezantua si femër dhe e përdhunoi
04/02 19:20
Top Channel/Vuçiç shfryn inatin mbi shqiptarët e Luginës së Preshëves, paralajmëron Shaip Kamberin!
04/02 16:00
Top News – Defekt apo e qëllimshme? Pse e mbylli Maqedonia kufirin
04/02 14:11
Top News – Vuçiç kundër tankeve për Ukrainën/ ‘Ky është gabimi më i madh politik i Perëndimit’
03/02 17:32
Top News- Pse po vlojnë kuvendet ballkanike!/Nga bllokimi i foltores në Tiranë, te sherri në Beograd
03/02 15:54