Top News – Greqi, ngushtohet hetimi për vrasësin/ Bashkëshorti i 20 vjeçares verifikon të dyshuarit
17/05/2021 23:03

Bashkëshorti i 20-vjeçares që u torturua dhe u vra barbarisht gjatë një grabitjeje në Greqi, është thirrur nga policia të identifikojë një të dyshuar që është arrestuar për ngjarjen, pasi ai kishte parë fytyrën e vrasësit kur i kishte rënë maska. 20 vjecarja britaniko-filipinase Caroline Crouch, u mbyt për vdekje nga grabitës të maskuar, në një moment kishin vendosur grykën e pistoletës te koka e foshnjes së saj, 11 muajshe. Në grabitjen tragjike që ka shokuar Greqinë, Charalambos “Babis” Anagnostopoulos, bashkëshorti i Carolines, ishte lidhur në shtëpinë e tyre luksoze në periferi të kryeqytetit Athinë. Ai ka kqyrur fotografitë e rreth 30 të dyshuarve të mbledhur nga policia me shpresën se do të kujtojë vrasësin e gruas së tij. “Ne po avancojmë me hetimet dhe laboratorët e policisë kanë gjetur gjurmë ADN-je e shenja gishtërinjsh në skenë. Lista e të dyshuarve është ngushtuar në 30 njerëz”, tha një oficer për mediat. Në dëshminë e dhënë për mediat Anagnostopoulos e përshkruante vrasësin si të gjatë, me ngjyrë të errët lëkure dhe nën 30 vjeç. Policia beson se vrasësi nuk e di se Charalambos ka pare fytyrën e tij, dhe për këtë arsye kishte vrarë Caroline. Trupi i Caroline u gjet i lidhur te një shtyllë druri, ku vrasësit e kishin torturuar në papafingon e shtëpisë në prezencë të foshnjës së saj. Ndërsa Charalambos ka pohuar se ishte lidhur si një “salçiçe”, i prangosur dhe me sy e gojë të mbyllura. Policia në greqi ka ndaluar së fundimi një burrë nga Gjeorgjia me një pasaportë false në kufirin Greqi-Bullgari, si i dyshuar për lidhje me krimin, por spekulimet në lidghje më të janë zbehur. “Ai ka lidhje me vjedhje të tjera të shtëpive, por provat që e lidhin me vdekjen e Caroline janë të pakta” shtoi oficeri pjesë e grupit hetimor që po punon për zbardhjen e ngjarjes. Autoritetet shtuan se grabitësit kishin informacion të brendshëm për një tërheqje prej 100,000 euro që Anagnostopoulos kishte bërë së fundmi me qëllim të blinte një tokë në Greqi. “Duket se sulmuesit e dinin këtë, por jo faktin që blerja ishte kryer. Ata nuk e kishin besuar burrin kur i kishte thënë se kishte vetëm 15,000 euro të fshehura në shtëpi”, ka pohuar oficeri i policisë greke

Top Channel/ Greqia, protestë për bluzat e ekipit/ Stema e Maqedonisë së veriut shkakton reagime
12/06 19:55
Top Channel/ Presheva, në dialogun Kosovë-Serbi/ Kërkesa e kryetares së Preshevës, Ardita Sinani
11/06 15:23
Top News – Vuçiç-Kurti ‘e ka mendjen për show’/ ’Molla e sherrit’ në dialog, asociacioni njëetnik
10/06 17:39
Top Channel/ Protesta masive të sindikalistëve grekë kundër rregullave të reja
10/06 17:16
Top News – Mustafa: Spastrim etnik i heshtur/ Serbia fshin adresat e shqiptarëve në Preshevë
09/06 02:38
Top News – Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut/ Mass-progres të qëndrueshëm për integrimin
08/06 15:20
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, tek ngjitësja gjenden gjurmët e gishtërinjve të burrit
08/06 14:39
Top News – Varianti indian afrohet në Shqipëri/ Regjistrohet rasti i parë në Maqedoninë e veriut
07/06 20:50
Top News – Në pranga i riu shqiptar në Greqi/ Drejtonte trafikun e drogës në Mykonos
06/06 17:10
Top News – Vrasje e trefishtë në Korfuz/ Qeraxhiu vret pronarët e shtëpisë, dhe më pas veten
06/06 17:08
Top News – Zaev-BDI, STOP axhendës etnike/ Ahmeti-i fituam të drejtat, tani prioritet ambienti
06/06 15:57
Top News – Hap vetëm doganën e Qafë Botës/ Bllokimi absurd i Greqisë për pikat e tjera vijon
06/06 12:54
Top News – Vrasja e 20 vjeçares në Greqi/ Hetimi, hapa para për zbardhjen e ngjarjes
06/06 11:23
Top Channel/ Greqi. Vazhdojnë vaksinimet, por këmbengul pandemia! 1/3 e vendit në nivel portokalli
05/06 16:39
Top News – ‘Vrasja u urdhërua nga burgu’/ Nëna e Aris Papas hedh akuza në mediat greke
04/06 22:52
Top News – Përhapen mukozat e detit/ Turqi, mund të jetë pasojë e ndotjes së madhe
04/06 18:39
Top News – Dendias bisedon me Lajçak/ Greqia nuk e njeh Kosovën, por do ndihmojë për vizat
03/06 22:58
Top News – Serbi, kërcënohet me jetë Vuçiç/ Postimi në instagram, dënohet nga zyrtarët serbë
02/06 19:24
Top News – Kapet ndihmësi i mafiozit turk/ Stamboll, arrestohet krahu i djathtë i Sedat Peker
02/06 19:22
Top Channel/ Dhjetëra persona sulmojnë Policinë e Kosovës në Mitrovicë, mbajnë në duar flamuj serbë
01/06 19:53