Top News – Grabiste banesa/ Shkodër, arrestohet 23 vjeçari
27/11/2020 14:11

Një person ka rënë në prangat e policisë kete te premte në Shkodër dhe një tjetër është proceduar penalisht, të akuzuar për një sërë vjedhjesh në qytet. Sipas njoftim te policise behet e ditur se në pranga ka rënë 23-vjeçari me inicialet K.F, ndërsa u procedua 18-vjeçari me inicialet D.K. . 23-vjeçari akuzohet për katër vjedhje të ndodhura në qytetin e Shkodres, ku ka marr paratë në shtëpinë e disa personave, ndërsa 18-vjeçari akuzohet për përvetësim të mallrave të vjedhur. Veprimet hetimore për këta shtetas u bënë pasi në fshatin Dajç, më datë 23 nentor u konstatuaa e vjedhur nje banese. Në vijim të punës hetimore, në banesen ku ndodhi grabitja u gjetën dhe u sekuestruan orenditë e vjedhura, ku ka u zbulua edhe autori., per te cilen me pas rezulatoi se kishte kryer edhe vjedhje te tjera ne disa banesa.

Rrahu priftin me shkop/ Incidenti në Lezhë pas debatit me punëtorin e ndërtimit
18/01 15:41
U konstatuan pa maska mbrojtëse/ Gjobiten 1307 qytetarë gjatë fundjavës
18/01 15:33
I dehuri vrau 10 vjeçaren/ Aksidenti në zonën e Alliasit. U arrestua drejtuesi i automjetit
18/01 15:31
Veliaj: Të mbarojë rindërtimi, pastaj vila e 5 e Lulit
18/01 15:21
Covid më i fortë se gripi/ Epidemiologët ende nuk kanë gjetur raste të prekurish
18/01 15:14
Akull në rrugët e Korçës/ Temperatura të ulëta krijojnë shtresa akulli nga dëbora e rënë
18/01 15:13
Aksidenti me 150 km/h, vetëm gjobë/ Në timon ishte Stiverjan Dashi, rrezikoi jetën e tre personave
18/01 15:08
Shqipëria marrëveshje me Greqinë në kufi,qendër të përbashkët në Kakavijë për frenimin e emigrantëve
18/01 15:08
Shkolla dhe kopshti “Halit Çoka”, mjedise edukimi model për Kamzën
18/01 15:03
Italiani i zhdukur në Shqipëri/ Makina u gjet e djegur në Pukë. Po bëhet ekspertiza e mbetjeve
18/01 15:02
“Vaksinohen 447 mjekë & infermierë”/ Manastirliu: Brenda javës flasim mbi vaksinat e aleancës Covax
18/01 13:59
Shpendët në lagunën e Nartës/ Po bëhet regjistrimi për të parë si ka ndikuar gjuetia e paligjshme
18/01 13:25
Top News -Arjan Harxhi në Turqi, me shpenzimet tona/ Bashkëshortja prek me të vërtetat e fjalë zemre
18/01 13:14
Top News – Pasuria fundos gjyqtarin/ KPK shkarkon nga detyra Bib Ndrecën
18/01 13:13
Top News – Temperaturat e ulëta në vend/ Ngrica dhe reshje debore në sasi të mëdha
18/01 13:01
Top News – Vaksinimi kundër covid 19/ Kërkohet të jenë prioritet grupet me sindromën down
18/01 12:59
Marrëveshje me Greqinë/ Do ngrihet qendra e përbashkët e sigurisë doganore dhe policore në Kakavijë
18/01 12:54
Aksidentet e janarit, 12 viktima/ Rekord i zi në rrugët e vendit
18/01 12:54
Pas ngricave, rikthehet shiu/ Parashikimi i motit për në vazhdim
18/01 12:54
Akull në rrugët e Korçës/ Temperaturate ulëta krijojnë shtresa akulli nga dëbora e rënë
18/01 12:54