Top News – Gjyshërit tajvanezë/ Super-modelë dhe yje instagrami
01/08/2020 15:02

Çifti më trendi në Tajvan këto kohë, nuk janë as të rinj të famshëm dhe as influencerë adoleshentë. Bëhet fjalë për një çift 80 vjeçarësh që menaxhojnë një shërbim lavanterie dhe që janë bërë një sensacion në rrjet pasi modelojnë veshje të harruara. Chang Van 83 vjec dhe bashkëshortja e tij, 84 vjec, kanë mbledhur më shumë se 600 mijë ndjekës në Instagram gjatë muajit të shkuar pasi portretet e tyre si modelë, u bënë viralë. Ata madje janë shfaqur edhe në edicionin tajvanez të Vogue dhe Marie Claire. Cifti ka menaxhuar një lavanteri prej dekadash në një qytezë të vogël. Gjatë viteve, klientët kanë harruar ose nuk kanë mundur të marrin veshjet që kanë cuar për pastrim dhe cifti asnjëherë nuk ka menduar ti hedhë atje. Nipi i tyre, doli me idenë e përdorimit të këtyre veshjeve për të thyer monotoninë e ciftit.

Top News – Vala e dytë po vjen/ Rriten infektimet në Evropë
06/08 15:24
Top News – Kina rrit testimet/ Afro 5 milionë tamponë në ditë
06/08 14:55
Top News – Përdorimi i kanabisit/ Nuk bën mire për zemrën
06/08 14:52
Top News – Përpjekjet për vaksinën/ Keqinformimi, rrezik në rritje
06/08 14:43
Top News – Fauci për koronavirusin: Mund të mos çrrënjoset kurrë
06/08 14:40
Top News – Itali/ Dëmtoi veprën e artit, policia identifikon turistin
06/08 13:59
Top News – Prezantohen risitë/ Samsung tenton të rrisë shitjet
06/08 12:47
Top News – Facebook dhe Twitter/ Censurojnë postimet e Trump
06/08 12:44
Top News – 75-vjetori i bombës/ Hiroshima, ceremoni të kufizuar
06/08 12:38
Top News – Alternativa ndaj TikTok/ Instagrami prezanton ‘Reels’
06/08 12:32
Top News – Shpërthimi në Liban/ Shpërthen zemërimi ndaj Qeverisë
06/08 12:26
Top News – Palmer entuziast/ Për bisedimet Kosovë-Serbi
06/08 12:24
Top News – Biden do ta pranojë virtualisht nominimin për president
06/08 12:15
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Bejrut, pas shpërthimit/ Ajër toksik, ikni nga qyteti
05/08 17:36
Top News – Vajzat më mirë se djemtë/ Mësimi në kohë pandemie
05/08 17:14
Top News – Ekonomia e Suedisë/ U godit më pak nga koronavirusi
05/08 17:06
Top News – Gjenova, ura e re/ Hapet dy vite pas tragjedisë
05/08 15:38
Top News – Italia, burim frymëzimi/ Shtohen infektimet në Evropë
05/08 15:38
Top News – Virgin Atlantik/ Falimenton kompania e miliarderit
05/08 15:38