Top News – Gjendet 1 vjeçari pa jetë në krevat/ Itali, e ëma me damarë të prerë, sulmoi policët
17/06/2021 18:56

Policia në Ferrara të Italisë, po punon për të rindërtuar orët e fundit të një fëmije një vjeçar, që u gjet i pajetë në dhomën e tij të gjumit mëngjesin e së enjtes, nga karabinierët që kishin marrë një telefonatë nga nëna e fëmijës. Rreth orës 6 të mëngjesit karabinierët mbërritën në shtëpinë e gruas 30 vjeçare, nënë edhe e dy fëmijëve të tjerë 5 dhe 9 vjeç, dhe e gjetën atë në panik dhe me plagë në kyçet e duarve. Ajo i sulmoi policët kur hynë brenda. Në dhomën e gjumit ishte fëmija i pajetë. Ideja që fëmija nuk ka vdekur për shkaqe natyrore po bëhet gjithnjë e më e besueshme. Një fqinjë tha se kishte dëgjuar disa përplasje rreth orës 5 të mëngjesit. "Ashtu përgjumësh, mendova: kush vallë po pret dru në këtë orë?! Ne u takuam dje dhe u përshëndetëm, ajo tha se kishte dy javë që s’flinte, sepse foshnjës po i dilnin dhëmbët...ishte e shqetësuar, e çoroditur." tha ajo. Fqinja tha gjithashtu se dy vjet më parë, gruaja kishte goditur partnerin e saj me thikë. Tani dy fëmijët e tjerë të gruas, e cila u dwrgua në repartin e psikiatrisë në Cona, i janë besuar gjyshes së saj. Ndërkohë, policia e Ferraras po vazhdon hetimet.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57