Top News – Fotoja shkaktoi polemika/ Trump: A thua se ishte mëkat!
26/05/2020 14:35

Një foto e presidentit Donald Trump duke luajtur golf në klubin e tij në Virxhinia, ka mjaftuar që të shpërthejnë sulmet, si në rrjetet sociale, ashtu dhe nga kundërshtarët politikë. “Amerika shënon 100 mijë të vdekur e miliona të papunë, dhe presidenti çfarë bën? Luan golf”, tha Joe Biden, që pritet të jetë rivali i tij demokrat në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Por Trump iu përgjigj kritikave me një fjali të vetme: “ Kisha që nga marsi që nuk bëja një gjuajtje, por për sistemin e korruptuar të Fake News, ky ishte një mëkat vdekjeprurës”, tha shefi i Shtëpisë së Bardhë. Biden e bëri paraqitjen e parë publike pas më shumë se dy muajsh i mbyllur në shtëpi për shkak të koronavirusit duke vendosur një kurorë me lule në një memorial të veteranëve të ushtrisë pranë shtëpisë së tij në Delauer. Trump nga ana tjetër, i etur për të demonstruar se vendi po kthehet në jetë edhe kur numri i vdekjeve nga pandemia ka arritur në 100’000, mori pjesë në një aktivitet në Varrezat Kombëtare në Arlington të Virxhinias dhe në një ngjarje tjetër në Fort McHenry në Baltimore.

Top News – Krime seksuale/ Arrestohet ish-i i Jeffrey Epstein
02/07 18:39
Top News – Pavaresisht pandemisë/ SHBA, 4.8 milionë vende pune
02/07 18:38
Top News – Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid
02/07 17:43
Top News – BE, thirrje për hetim të parregullsive në votimet në Rusi
02/07 16:58
Top News – “Presidenti i përjetshëm”! Mbështetje e fortë për Putinin
02/07 14:49
Top News – Hagia Sophia, do të kthehet apo jo në xhami?
02/07 14:48
Top News – Rush vs Murdok/ 2 milionë dollarë dëmshpërblim
02/07 13:46
Top News – Zbulohen disa metra nën ujë/ Indigjenët e Australisë, gjurmë nga 10 mijë vjet më parë
02/07 13:42
Top News – Trump ndryshon ton/ ’Jam pro maskave mbrojtëse’
02/07 12:58
Top News – Hoteli në Vietnam/ I pari në botë i larë me flori
02/07 12:55
Top News – Rihapen piramidat në Egjipt/ Presin turistët e parë pas mbylljes
02/07 12:50
Ndërrim çarçafësh pas çdo takimi/ Amsterdam, rihapen dritaret në lagjen me drita të kuqe
02/07 12:45
Top News – Hyrja në Gjermani/ ’jo’ serbeve, shqiptareve, kosovareve
02/07 12:30
Top News – OBSH tjetër paralajmërim/ ’Pandemia po përshpejtohet’
02/07 12:26
Shkatërrohet banda e drogës në Greqi, 5 shqiptarë në pranga
01/07 22:38
Top News – Guvernatori i BSH/ “Ekonomia rënie të madhe në 2020”
01/07 21:43
Top News – Prezantohet nga KE/ Drafti i kornizës të negociatave
01/07 21:23
Top News – Mediat Sociale/ Erdogan, masa për t’i kontrolluar
01/07 20:08
Top News – I sëmurë rëndë me covid/ Kthehet “mrekullisht” nga vdekja
01/07 19:25
Top News – Mbi 400 marka/ Pritet ta bojkotojnë Facebook
01/07 18:48