Top News – Fondi 15 mln euro nga BB/ Shehu-po ndahet pa efikasitet
02/08/2020 14:08

Ish-ministri i Shëndetësisë, në kohën kur qeveriste Partia Demokratike, Tritan Shehu ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me gjendjen e shëndetësisë së vendit për të përballuar pandeminë e Covid 19. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Shehu shprehet se fondi prej 15 milionë eurosh që Banka Botërore i ka akorduar vendit tonë për të përballuar pandeminë nuk po menaxhohet sicc duhet. Pasi thekson se një fond i tillë është minimal dhe nuk bën ndryshim në shifrën që duhet në të vërtetë në buxhet, Shehu sugjeron që e gjithë vlera e fondit nga Banka Botërore të përdoret vetëm për një shërbim. “Fatkeqesisht edhe ky fond minimal po keqperdoret për arsye “propagandistike” duke e ndarë atë në “1000 copa” e humbur kështu efikasitetin e tij”, shprehet Shehu. Në fund ish-ministri demokrat ngre edhe një pyetje në lidhje me laboratorët spitalorë, që sipas tij një pjesë janë përdorur për “check-up” dhe pjesa tjetër është dhënë me PPP.

Top News – Bashkia e Shkodrës/ Rikonstrukton shkollën ‘Jordan Misja’
11/08 18:54
Top News – Rama poston fotot / Punimet për ndërtimin e rrugëve
11/08 18:35
Top News – Ekstradohet në Kanada/ 39 vjeçari aksidentoi një grua
11/08 17:39
Top News – Numër rekord infektimesh/ 140 raste të reja dhe 5 viktima
11/08 17:13
Gjermania i hap derën te dashuruarve/ Lejon udhëtimet për çiftet që u ndanë nga pandemia
11/08 16:47
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet drejt Kanadasë 39-vjeçari
11/08 16:23
Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja
11/08 16:20
Letërsia për fëmijë/ Ndahen çmimet për krijimtarinë për të mitur
11/08 16:08
Gjoba në plazhet e Pogradecit/ Ndëshkohen subjektet që vënë shezlongët më pak se 1 m
11/08 15:41
Në radhë për kimioterapi/ QSUT, pacientët pritën me orë të tëra pa masa antiCovid
11/08 15:40
SPAK kërkon pasuritë e Selajt/ 17 prona në emër të familjarëve me prova nga Holanda
11/08 15:35
Top News – OFL ‘zbarkon’ në Fier/ Pasuria, 4 të dënuar për drogë
11/08 15:29
Gushti i aksidenteve! Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 15:20
Top News – Marrëveshja me Italinë/ 95 milionë euro për rindërtimin
11/08 14:18
SPAK kërkon sekuestrim pronash/ Kërkesa erdhi nga Holanda. Investimet, para droge
11/08 13:01
Dyndje tek Onkologjiku/ Pacientët thonë se nuk po i’u bëhen kimioterapitë
11/08 13:00
125 raste të reja dhe 1 humbje jete/ Mosha mesatare e të infektuarve, 47 vjeç
11/08 12:58
Gushti i aksidenteve/ Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 12:57
Top News – Prodhimi i energjisë/ Shifra optimiste dhe nga privatët
11/08 12:37
Top News – Kushtetuesja ende ‘peng’/ 3 kandidatë, padi për vendimet e KED
11/08 11:39