Top News – Fluturimet nga Turqia/ Rikthehen me 40 shtete në qershor
04/06/2020 21:08

Turqia planifikon të rikthejë fluturimet ndërkombëtare me rreth 40 shtete në muajin qershor, dhe deri më tani ka arritur marrëveshje paraprake me 15 vende, deklaroi Ministri turk i Transportit, Adil Karaismailoglu.Turqia i mbylli kufijtë në kuadër të masave për të luftuar koronavirusin . Por te henen, fluturimet e brendshme u rikthyen në disa provinca, teksa Ankaraja ka lehtësuar kufizimet pas rënies së numrit të të infektuarve.Karaismailoglu tha se fluturimet do të rikthehen në pesë faza në muajin qershor, duke shtuar se Turqia është duke zhvilluar bisedime me 92 shtete për rikthim të udhëtimeve në mënyrë të sigurt.“Ne besojmë se kemi lënë pbrapa një pikë të rëndësishme në betejën kundër virusit global. Tani duhet të vazhdojmë lidhjet tona globale ashtu sikurse tregtinë”, u shpreh ai. Gjermania deklaroi të mërkurën se është duke biseduar me Ankaranë për të rishikuar kufizimet në udhëtime, por është duke pritur një rekomandim nga Bashkimi Europian. Në gjithë Turqinë, me koronavirus janë infektuar më shumë se 165,000 persona dhe prej tyre, 4,609 kanë vdekur.

Top News – India dhe Kina/ Këtë muaj misione në Mars
08/07 15:21
Top News – HIV/Aids, mjekimi/ Sukses ilaçi eksperimental
08/07 15:15
Top News – Katalonja, maskat/ Mbajtja bëhet e detyrueshme
08/07 15:02
Top News – Tom Hanks: Covid si Lufta e Dytë Botërore
08/07 14:26
Top News – Kryeministri australian: S’kemi kontroll mbi virusin
08/07 12:40
Top News – Drejtori i FBI-së: Kina, kërcënimi më i madh për SHBA-në
08/07 12:22
Top News – OBSH për virusin: Rri në ajër, kondicioneri s’ka rol
08/07 11:56
Top News – SHBA/ Studentët të zemëruar nga vendimi për vizat
08/07 11:43
Top News – Grenell, vizat: Të mbyllet liberalizimi për Kosovën
08/07 11:15
Top News – Vuçiç paralajmëron vendosjen e orës policore/ Beogradi ‘ndizet’ nga protestat
08/07 10:28
Top News – Eurodeputetët e PE/ Kërkojnë liberalizimin për Kosovën
07/07 21:46
Top News – Spitali në Romë/ Ndan binjakët e bashkuara në kokë
07/07 20:47
Top News – Kryeson Japonia/ Pasaportat më të fuqishme në botë
07/07 20:40
Top News – Studimi në Britani/ 22% e të prekurve me simptoma
07/07 19:25
Top News – Murtaja bubonike/ OBSH: Për momentin nuk ka rrezik
07/07 19:18
Top News – Presidenti i Brazilit/ Bolsonaro preket nga koronavirusi
07/07 19:16
Top News – Angli, mbyllen 3 pube/ Të dehurit nuk ruajnë distancën
07/07 18:57
Top News – Lufta ndaj Hiv-Aids/ Koronavirusi rrezikon përparimet
07/07 18:56
Top News – Nudo e pa maska në liqen/ Itali, gjoba të majme për turistët
07/07 18:26
Top News – Skandali në SHBA/ Kopje të kasetave të Epstein
07/07 18:21