Top News – Florida shtohet edhe me shumë numri i infektimeve ditore me Covid-19
13/07/2020 11:31

Florida regjistroi shifrën rekord të 15.299 rasteve të reja të koronavirusit në 24 orë rreth një e katërta kjo infeksioneve të përditshme në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Shteti, me vetëm 7% të popullatës së SHBA-së, përmbysi rekordin e mëparshëm ditor, të mbajtur nga Kalifornia. Florida, e cila filloi të heqë kufizimet e koronavirusit në maj, është prekur më fort duket për shkak të turizmit dhe numrit të madh të të moshuarve. Shifrat e fundit të saj eklipsojnë edhe nivelet më të këqija ditore të infektimeve të shënuara New York në muajin prill. Florida regjistroi po ashtu edhe 45 vdekje të tjera. Sipas një analize të Reuters, shteti amerikan do të renditej i katërti në botë për raste të reja nëse do të ishte një komb më vete.

Top News – Pompeo paralajmëron mbi rrezikun kinez në Evropë
15/08 20:49
Top News – “Luftë” Greqi-Turqi, Mitsotakis viziton bazën ajrore
15/08 20:34
Top News – Vaksina kundër Covid 19, mesazhi nga Ambasada Amerikane
15/08 20:09
Greqi/ Zjarr në një fabrikë riciklimi, tymi i zi mbulon zonën e Atikas: Pa koment
15/08 19:22
Top News – Frika nga koronavirusi/ Kabina e bebeve! Prezantim i sigurt i të sapolindurve
15/08 16:20
Top News – Francë, vala e të nxehtit/ Mijëra peshq të ngordhur në liqene
15/08 15:58
Top News – Të mbijetuarit e Covid-it, pasoja në shëndetin mendor
15/08 14:57
Top News – Dritaret e verës/ Fierence, rikthehen pas 500 vitesh
15/08 14:44
Top News – Hapen shtëpitë publike në Berlin, por nuk lejohen marrëdheniet seksuale…
15/08 14:42
Top News – Koronavirusi në Evropë/ Vendet marrin masa të reja
15/08 14:32
Top News – Marina franceze/ Në ndihmë të Greqisë në Mesdhe
15/08 13:01
Top News – Trump në spital/ Viziton vëllanë e sëmurë rëndë
15/08 12:36
Top News – SHBA, shërbimi postar/ Votat me postë, në rrezik
15/08 12:28
Top News – Këshilli i sigurimit/ Refuzon rezolutën e SHBA për Iranin
15/08 12:25
Top News – Hyn në fuqi karantina/ Britanikët ‘në arrati’ nga Franca
15/08 12:21
Top News – 75 vjetori i kapitullimit/ Japonia, keqardhje për luftën
15/08 12:18
Top News – Në pritje të fëmijës së tretë / John Legend dhe Chrissy Teigen
14/08 22:20
Top News – Merr fund romanca/ Miley Cyrus ndahet nga Cody Simpson
14/08 22:19
Top News – Situata nga pandemia/ SHBA, Fauci nuk është i kënaqur
14/08 21:40
Top News – BE-ja shqyrton sanksione ndaj Bjellorusisë pas akuzave për “torturë”
14/08 15:43