Top News – Fabrika me 1 milion paund drogë/ Si u zbuluan dy shqiptarët dhe vietnamezi
18/05/2021 11:08

Tre persona të arrestuar dhe akuzuar pasi u gjetën fajtorë për një fabrikë kanabisi prej 1 milion £ brenda një ish-klubi nate në Coventry kanë pranuar akuzën e rritjes së kanabisit. Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani zbuloi dhe sekuestroi fabrikën e kanabisit gjatë një operacioni më 15 tetor. Oficerët gjetën rreth 1.000 bimë me vlerë të vlerësuar rreth 1 milion £, dhe u përshkrua në atë kohë si “një nga rritjet më të mëdha të zbuluara ndonjëherë nga agjencia antikrim. Tre burra u arrestuan dhe njëri prej tyre – shtetasi shqiptar Adrian Lleshaj, u paraqit sot në Gjykatën e Ëarëick, ku ai u deklarua fajtor për prodhimin e kanabisit. Lleshaj do të dënohet në një datë të mëvonshme së bashku me shtetasin tjetër shqiptar Andi Cani, 24 vjeç dhe shtetasin vietnamez Cao Van Vu, 31 vjeç, të cilët të dy kanë pranuar gjithashtu prodhimin e kanabisit. Të gjithë janë caktuar në paraburgim. Hetimi i NCA zbuloi një rrjet të fermave të kanabisit në Mbretërinë e Bashkuar, duke përfshirë atë në Coventry. Fermat e tjera të dyshuara të lidhura me të njëjtin grup krimi përfshijnë një të bastisur nga Ëest Midlands në shtator, dhe një tjetër të gjetur në Lancashire ditën tjetër. Secila kishte më shumë se 300 bimë. Dhe më 4 nëntor, NCA arrestoi njeriun për të cilin ata dyshojnë se është organizatori i fermave të kanabisit.

Top News – 9 orë për dekretin e Ilir Metës/ Zgjedhjet lokale përfundojnë në venecia
23/06 23:53
Top Channel/ Athinë. Prifti sulmon me acid 7 mitropolitë, dy avokatë dhe një polic
23/06 23:04
Top News – Polici që rrihte gruan e fëmijën/ Arrestohet pa asnjë paralajmërim nga kolegët
23/06 22:17
Top Channel/Mashtrimi më i madh financiar i vitit,5 mld lekë kriptomonedha “zhduken” nga vëllezërit
23/06 22:06
Top Channel/ Zgjedhjet e 2019/ Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 21:56
Top News – Himarë, makina në flakë/ Pa pasoja në njerëz, shkak nxehtësia
23/06 21:47
Top News – Vota aksidentale për Shqipërinë/ Serbia votoi ‘pro’, por nis lufta politike
23/06 19:58
Top News – Zaev gjen fajtorin e negociatave/ Pa gjuhë diplomatike, shënjestrohet bullgaria
23/06 19:57
Top News – Pa test dhe karantinë në dy shtete/ Ambasadat japin njoftimet për shqiptarët
23/06 19:55
Top Channel/ Kufizimet e lëvizjes s’do hiqen/Brataj: I druhemi përhapjes së variantit delta të covid
23/06 19:50
Top Channel/ Turistët po vijnë nga Kosova/ Rikthehen polakët. Por në krye qëndron turizmi patriotik
23/06 19:43
Top Channel/ Ervin Karanxha nuk shkon në vetting.Avokatët: Është në spital nga presioni i…
23/06 19:41
Top Channel/ Zgjedhjet lokale të 2019/ Kushtetuesja shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 19:39
Top Channel/ “Korrupsioni, frenoi investimet”/ Zef Preci: Korrupsioni, beteja e humbur e çdo qeverie
23/06 19:39
Top Channel/ Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Zaev reagon për veton bullgare
23/06 19:36
Top News – Tenton të vetëvritet fëmija i mitur/ E ëma, një prej prokuroreve të sulmuara së fundmi
23/06 17:56
Top News – 2000 ngelës në provimin e gjuhës/ Vetëm 2 maturanë morën notën 10
23/06 17:50
Top News – Negociatat që ngecën mes dy vendeve/ Rama: Fajtor nuk është rajoni, po vetë be
23/06 17:49
Top Channel/ Zaev: Identiteti maqedonas s’mund të jetë subjekt i negociatave!
23/06 17:42
Top Channel/ Rama: BE dështoi të mbajë premtimin. Për ne dielli lind, atje ku perëndon
23/06 17:41