Top News – Evropë, rritja e rasteve me Covid/ Alarm i OBSH-së: Vjen nga të rinjtë
29/07/2020 14:59

Drejtori rajonal për Evropën në OBSH, Hans Kluge, thotë se infektimet në rritje mes të rinjve qëndrojnë pas rritjes së fundit të rasteve në të gjithë kontinentin. Ai tha për BBC se autoritetet duhet të komunikojnë më mirë me pjesëtarët më të rinj të shoqërisë. “Një numër në rritje vendesh po përjetojnë shpërthime të lokalizuara dhe shtim të rasteve të koronavirusit. Ajo që ne dimë është se kjo vjen si pasojë e një ndryshimi në sjelljen e njerëzve”, tha ai. Ne po marrim raporte nga autoritete të shumta shëndetësore për një numër më të lartë infektimesh të reja mes të rinjve. Ndaj për mendimin tim, kjo është e mjaftueshme për të rimenduar se si të komunikojmë dhe të ndërgjegjësojmë më mirë të rinjtë – shtoi ai.

Top News – Të moshuarit e izoluar/ Suedia i rikthen në shoqëri
22/10 22:35
Top News – Thyen rekordin/ Makina më e shpejtë në botë
22/10 22:17
Top News – I druhen infektimit/ Italianët nuk përdorin kartmonedhat
22/10 21:58
Top News – Gjermani, frika e covid/ `Shpërthen` shitja e dezinfektuesve
22/10 21:56
Top News – BE sanksionon dy ruse/ Sulmi kibernetik ndaj Bundestagut
22/10 21:52
Top News – Vendoset ora policore/ Në Athinë dhe qytete të tjera greke
22/10 20:56
Top News – Shifra rekord nga covid/ Gjermani, Francë dhe Spanjë
22/10 18:31
Top News – Opozita Bjelloruse/ Ndërohet me çmimin Sakharov
22/10 18:15
Top News – Dialogu në Bruksel/ Be nuk e di kur do vazhdojë
22/10 15:12
Top News – Filmi i ri i Boratit/ Vë në siklet Rudy Giulianin
22/10 14:57
Top News – ‘Pasaportat e arta’/ BE, hetim për Qipron e Maltën
22/10 14:54
Top News – Parodia e Monet/ Vepra e Banskyt, shitje rekord
22/10 13:07
Top News – Franca pason Spanjën/ Më shumë se 1 milionë infektime
22/10 13:02
Top News – Berlini i gatshëm të angazhojë ushtarë në ndihma për COVID19
22/10 13:01
Top News – Tesla e Elon Musk/ Raporton fitime rekord
22/10 13:00
Top News – U nisën mes pandemisë, kthehen në tokë astronautët
22/10 12:51
Top News – Ecuria e pandemisë/ SHBA, situatë shumë kritike
22/10 12:47
Top News – Zyrtarët amerikanë/ Rusia e Irani ndërhynë në zgjedhje
22/10 12:45
Top News – Takimi me Asteroidin/ Nasa publikon pamjet e rralla
22/10 12:36
Top News – Trump dhe Obama/ Përballen në distancë në fushatë
22/10 12:31