Top News – Dita e 12-të e grevës/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore
26/10/2020 11:41

Greva e naftëtarëve gra shenon diten e 12-të te saj, nderkohe qe gjendja shëndetësore e tyre sa vjen dhe rëndohet. Sakaq kete te hene ishte parashikuar që të mblidheshin qytetarë dhe punëtorë të uzinës në një protestë, per ti dhene ze kerkesave te grevisteve si dhe per te bere publike hapat e tjerë që do të ndermerren. Një prej grevisteve ka kerkuar sot reagimin e kryeministrit Rama. “Presim që kryeministri të reagojë. Pastaj futem për negociatat për uzinën. Duam më shumë sensibilizim, dhe mbështetje. Populli është uragan. Edhe gjednje shendetesore po behet kritike, nuk dalim nga greva” ka deklaruar para mediave nje nga grate greviste. Grupi organizator i protestes ka shkuar pranë ambientit ku rrinë gratë naftëtare, dhe ka bere thirrje per mbeshtetje. "Duke mos pasur se asnjë reagim nga shteti, unë mendoj se duhet të mbështesim çdo ditë këto nëna heroine. Kauza jonë është e pandryshuar, pagesat e prapambetura dhe rifillimi i punës. Kryeministri duhet të vi në takim me ne me një përgjigje konkrete" - tha një prej protestuesve.

Top News – Procesi zgjedhor/ Kryemadhi takohet me kreun e OSBE
02/12 20:55
Top News – Bienalja e Mitrovicës/ Eventi që `mposhti` dy viruse
02/12 20:52
Top News – Rindërtimi i Kurbinit/ Rama: Detajet dhe afatet e procesit
02/12 20:36
Top News – 76 vjetori i lindjes/ Meta kujton Ibrahim Rugovën
02/12 20:34
17 humbje jete, 705 raste të reja/484 të shtruar në 4 spitale,38 në terapi intensive, 13 të intubuar
02/12 20:08
“Në zgjedhje me kodin aktual”/ Opinioni paraprak i Venecias: Çdo ndryshim tjetër të bëhet pas 25 prillit
02/12 19:40
Fëmijët ankohen për mësimin online/ Ka nisur prej dy ditësh. “i japim notën 7”
02/12 19:38
Top News – Reagon Grida Duma/ Pas debatit e ofendimeve në ‘Open’
02/12 19:00
Top News – 17 viktima në 24 orë/ 705 të infektuar, 484 të shtruar
02/12 17:55
Top News – Rindërtimi në Durrës/ Përfundon shkolla ‘Hasan Koçi’
02/12 16:16
Britania lejon vaksinën anti covid/ Injeksionet e para të vaksinimit do të realizohen pas një jave
02/12 16:01
Top News – Veliaj me të rinjtë/ Diskutohet për buxhetin e 2021-it
02/12 15:59
Top News – Lleshaj për emigrantët/ ‘Regjistroni adresën ku banoni’
02/12 15:58
Top News – 666 gjoba për maskat/ Masat, vijojnë kontrollet e rrepta
02/12 15:37
Rama përuron shkollën e re/ Hap dyert në Durrës, shkolla e rindërtuar pas tërmetit
02/12 15:32
Në një vit, 17 shkolla të reja/ Veliaj konsultohet me studentët për buxhetin e vitit 2021
02/12 15:29
Kreditë që zhvasin shqiptarët/ “Top Story” denoncoi skemën mashtruese të institucioneve jobankare
02/12 15:26
Top News – Izolimet nga covidi/ Rritet abuzimi online me fëmijët
02/12 15:25
Akademikët: Shtoni testimet. Të mbyllen shkollat ose baret dhe restorantet
02/12 15:09
Nuk ka mbyllje në fundjavë/ Zgjatet pa afat ora policore nga 22:00 deri në 06:00
02/12 15:06