Top News – Del nga qelia mjeku i arrestuar/ Mbetet në fuqi pezullimi nga detyra në QSUT
02/03/2021 18:02

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu mjekun kardiolog Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Apeli ka lënë si masë sigurie “detyrim paraqitje” për shefin e kardiokirurgji në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Edvin Prifti. Mësohet se Apeli ka lënë në fuqi arrestin me burg për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe avokatin Aldo Tabaku, ky i fundi si sekser në aktivitetin e paligjshëm të përfaqësueses së Drejtësisë. Prifti doli në përgjime në kuadër të operacionit për arrestimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha. Në përgjime rezultoi se mjeku kishte komunikuar me sekretaren e Gjykatës së Krujës, ku kjo e fundit i kërkonte favor për të asistuar në operacionin e nënës së saj. Ndërkohë, pas kontrollit të SPAK në shtëpinë dhe zyrën e mjekut, u gjetën 250 mijë euro dhe 160 mln lekë të vjetra. Me vendim gjykate, kardiokirurgu kishte marrë masën e pezullimit nga detyra, por prokuroria pas kontrollit në banesën e tij kërkoi t’i shtohet akuza e pastrimit të parave.

Top News – Rinisin fluturimet me Anglinë/ Zbardhen këshillat për pasagjerët nga Shqipëria
13/04 21:04
Top News – Pak raste dhe viktima nga Covid 19/ Në 24 orë, 234 raste të reja dhe 5 viktima
13/04 20:02
Top News – Të burgosurit, SPAK dhe ‘bis 41’/ Avokatët kundër masës ekstreme për klientët
13/04 20:01
Top News – Një fis i tërë kundër Policisë/ Në Mamurras plagosen efektivët e patrullës
13/04 20:00
Top News – Shqipëria pranon vaksinën ruse/ Miratohet marrëveshja për blerjen e ‘Sputnik V’
13/04 19:59
Në gjyq për testin e së vërtetës/ Kushtetuesja shqyrton ankesën për përdorimin e Poligrafit
13/04 19:45
SPAK verifikon listën problematike/Kraja: Shpejt do kemi një përgjigje
13/04 19:44
Investimet transformuese për Durrësin/ Kandidatët e PS shpalosin programin për ekonominë lokale
13/04 19:41
Përzgjedhje për vaksinim/ Mjekët e familjeve shikojnë dosjet e personave mbi 60 vjeç
13/04 19:40
Agjëruesit po vaksinohen/Të moshuarit kanë dëgjuar porositë e imamëve që vaksina nuk prish agjërimin
13/04 19:39
Marrëveshje për vaksinat ruse/ Qeveria shqiptare do t’i blejë nga fondi rus me çmim 10 dollarë
13/04 19:36
Plagosen 2 policë & një kalimtar/Arrestohet Nikollë Vorfi, i afërm i ish-deputetit Fufi, 2 në kërkim
13/04 19:33
“5 gjuhë të huaja falas” Basha takon të rinjtë në Vilë Bashtovë
13/04 19:14
Si ishte, si u bë/ Balla publikon pamjet pa koment nga Elbasani
13/04 18:56
Konflikti për një tubë uji i merr jetën 50-vjeçarit/ Vëllezërit vrasin me automatik komshiun
13/04 17:37
Top News – Skenar i ulët politik/ ’Drejtoresha e e-albania, Nevila Repishti mohon akuzat
13/04 17:25
Top News – Efekshmëria e vaksinës kineze/ Rakacolli-Sinovac totalisht e sigurt
13/04 17:25
Top News – ‘Ndiqni udhëzimet e mjekut’/ Ekspertja e ishp u bën apel qytetarëve për vaksinimin
13/04 17:24
Çuçi në Gjirokastër: PS merr 3 mandate deputetësh
13/04 16:46
Përplasja me armë zjarri në Mamurras/ 7 të shoqëruar në polici
13/04 16:44