Top News – Deklarata nga laboratori në Wuhan: Kishim viruse por jo Sars Cov 2!
24/05/2020 12:34

Instituti kinez i virologjisë në qytetin ku edhe u shfaq së pari covid 19, ka patur tre viruse të gjalla të lakuriqëve të natës por asnjë prej tyre nuk përputhet me atë që po shkakton kaos në të gjithë botën, thotë drejtoresha e institutit. Shkencëtarët mendojnë se covid 19, që u shfaq së pari në Wuhan dhe i ka marrë jetën 340 mijë njerëzve në botë, e ka origjinën tek lakuriqi i natës dhe mund të jetë transmetuar tek njerëzit përmes një kafshe tjetër. Por drejtoresha e institutit të virologjisë në Wuhan, tha për transmetuesin shtetëror kinez CGTN se pretendimet e presidentit amerikan, Donald Trump, dhe të tjerëve, se virusi mund të ketë dalë që andej, janë fabrikime të pastra.

Top News – Presidenca gjermane/ Prioritet zgjerimin e BE-së
04/07 16:25
Top News – Washington redskins/ NFL, do rishqyrtojë emrin e ekipit
04/07 16:24
Top News – Gara me triçikla/ Sri Lanka, mbahet edicioni i 4-t – Pa koment
04/07 16:19
Top News – Spanjë, rëndohet situata/ Rikthehet pjesërisht izolimi
04/07 16:17
Top News – S`mjafton Covid/ Japoni, përmbytje “apokaliptike”
04/07 16:17
Top News – Irani, vendimi/ Kush s`mban maskë, do të…
04/07 15:58
Top News – Putin tallet me flamurin “ylber” të ngritur nga Ambasada Amerikane në Moskë
04/07 15:31
Top News – 4 korriku/ Majemi mbyll plazhet – Pa koment
04/07 14:23
Top News – S’hapen palestrat/ Britanikët, ushtrime jashtë – Pa koment
04/07 14:23
Top News – Afrika e Jugut/ Feston hapjen e restoranteve – Pa koment
04/07 14:14
Top News – Turizmi në Greqi/ Plazhet e Athinës mbushem plot – Pa koment
04/07 14:14
Top News – Trump flet në Malin Rushmore: Ky sulm ndaj lirisë sonë duhet të ndalet, dhe do të ndalet!
04/07 12:12
Top News – Turqia dhe Franca, ‘përleshje me fjalë’
04/07 11:42
Top News – SHBA, infektimet/ Pozitive e fejuara e djalit të Trump!
04/07 11:41
Top News – Itali, sipërmarrësi/ Me Covid, shkon në festë ditëlindje
04/07 11:40
Top News – Dhjetëra të vdekur nga përplasja e trenit me furgon në Pakistan
04/07 11:04
Top News – I digjet uzina atomike/ Irani: Kujdes, do hakmerremi!
03/07 20:57
Top News – Ilaçi kundër covid/ Merr autorizimin e BE-se
03/07 20:55
Festë në pandemi/ Dita e pavarësisë do të jetë ndryshe për Amerikanët
03/07 20:05
Top News – Rriten rastet e covid-it/ Rrikthehet emergjenca në Beograd
03/07 19:12