Top News – ‘Covid nuk njeh me moshë’/ Mjekja mesazh të fortë qytetarëve
02/08/2020 11:21

Shifrat e larta të përditshme me të prekur të rinj nga Covid 19 janë tashmë alarmante për situatën në vendin tonë. Mjekët që janë në vijën e parë të luftës ndaj kësaj pandemie janë ata që më shumë se të gjithë e ndjejnë këtë. Kështu mjekja Migena Qato duke përshkruar situatën e rëndë u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat anti-covid. Në mesazhin e shpërndarë nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në rrjetet sociale, mjekja thekson se po përballen me një rrezik që nuk e kishin ndeshur kurrë më parë. Migena Qato thekson se tashmë virusi po prek edhe njerëz të shëndetshëm dhe të rinj ndaj mjekja apelon për sa më shumë kujdes.

Top News – Ndërron jetë mjeku/ Anibal Byberi ishte prekur nga Covid
03/08 11:09
Apeli i mjekes: Mbrohuni në këto tre forma
03/08 10:03
Transportonte ilegalisht 7 emigrantë kundrejt fitimit, pranga 24 vjeçarit në Pogradec
03/08 10:02
Thyen kampionët e Tiranës në finale, Teuta fiton kupën
02/08 22:55
Këngët e vjetra shkodrane/ Muzikanti Robert Bisha rikthehet me koncert në vendlindje
02/08 20:24
Festivali i Resë/ Aktiviteti i vetëm edhe pse Tirana është e boshatisur
02/08 20:22
Kukësi dhe Zderic në CAS/ Nënkampionët: Nuk kemi asnjë dënim, merkato e hapur
02/08 20:19
Vera origjinale shqiptare/ Kantina që nisi si biznes familjar dhe u mbështet me fondet e AZHBR
02/08 20:17
Sfida për superioren/ Në “Loro Boriçi” përballet Vllaznia me Besëlidhjen
02/08 20:15
Kupa e Shqipërisë/ Finalja mes Tiranës dhe Teutës në “Air Albania Stadium”
02/08 20:13
Pas bllokimit të autoboteve nga policia, “stil i ri” i mjeteve që të bëjnë zgjimin
02/08 20:07
Ekselentja që ikën në Angli/ Po plotëson dokumentacionin, Ambasada s’është mbyllur prej pandemisë
02/08 20:04
Durrës, prenotimet në rritje/ Operatorët shpresojnë që gushti të jetë muaj i mirë për turizmin
02/08 19:53
Top News – Mjeti përplas për vdekje fëmijën/ Po lëvizte me biçiklete
02/08 19:39
5 viktima, 123 raste të reja/ Covid-19, përkeqësohet bilanci, Tirana me numër të lartë infektimesh
02/08 19:34
Top News – Mbanin muzikë të lartë/ Gjobiten dy lokale në bregdet
02/08 18:42
Aksident në Berat/ Makina kthehet përmbys, drejtuesi i mjetit përfundon në spital
02/08 16:55
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 123 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orë
02/08 16:30
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 13 të vdekur, 245 raste të reja
02/08 16:04
E diela në Zvërnec/ Në plazh respektohet protokolli anti-covid
02/08 15:20