Top News – Covid, ambasada gjermane/ ‘Karantinë, po vajtet në Shqipëri’
10/07/2020 14:30

Ambasada gjermane ka paralajmëruar qytetarët e saj se nëse udhëtojnë drejt Shqipërisë kur të kthehen në Gjermani do t’iu duhet të vetëkarantinohen 14 ditë. Ambasada sqaron në njoftimin e saj se Shqipëria është një vend me rrezikshmëri të lartë të COVID-19 ndaj duhen shmangur udhëtimet e panevojshme dhe se rregulli I karantimit për udhëtarët që kthehen nga Shqipëria vlen deri më 31 gusht të këtij viti. Ambasada gjithashtu thekson për qytetarët gjermanë se duhet të marrin në konsideratë që në Shqipëri nuk garantohet një kujdes shëndetësor sipas standardeve gjermane dhe se ka mundësi të kufizuara të testimit për Covid-19. Në njoftim sqarohet se menjëherë sapo të kthehehen në Gjermani qytetarët janë të detyruar të lajmërojnë insitucionin kompetent shëndetësor në vendin e banimit apo qëndrimit dhe pavarësisht se janë shtetas gjermanë apo jo duhet të t’i nënshtrohen një vetë-izolimi/karantine shtëpiake prej 14 ditësh.

Pamje/ Eksploziv lokalit në Elbasan-Pa koment
04/08 10:09
Eksploziv lokalit në Elbasan, Policia: Vetëm dëme materiale-Pa koment
04/08 10:09
Najada Çomo: Virusi është mes nesh, frekuentoni sa më pak ambientet publike!
04/08 10:01
Top News – Situata e zjarreve/ Drejtori i AKMC-të qëllimshme
03/08 23:50
Audiobooks në Shqipëri/ Pandemia na ndryshoi edhe raportin me librin
03/08 20:02
6 viktima dhe 101 raste/ Incidenca 7 ditore rezultoi 24.66 raste pozitive për 100 mijë banore
03/08 19:46
Sekuestrohen pronat e Ylli Ndroqit/ SPAK: Dyshime se janë vendosur nga trafiku i drogës
03/08 19:42
Top News – Vijojnë vatrat e zjarrit/ Seman, pylli me pisha në flakë
03/08 19:39
Top News – Ngjarja në Fushë-Prezë / Vritet me armë zjarri 71-vjeçari
03/08 19:39
Zjarri vijon të përfshijë sipërfaqe me pisha në Seman, dyshohet se …
03/08 18:48
Top News – Lezhë, masat anti covid/ 8 lokale, gjoba e mbyllje aktiviteti
03/08 18:10
Top News – 101 raste me koronavirus/ 6 viktima, 122 pacientë në spital
03/08 18:09
Pankina e Kukësit/ Prezantohet trajneri Skënder Gega
03/08 17:36
Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08 17:17
Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 101 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
03/08 16:59
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokatet-sulm politik, do apelojmë
03/08 16:46
Top News – Bypass i Vlorës/ Balluku-janë kryer 45% e punimeve
03/08 16:44
Top News – Kreu i OBSH-së me paralajmërime të zymta për vaksinën ndaj COVID-19
03/08 16:40
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 16:19
Gjirokastër, 20 zjarrë të qëllimshme/ Policia nuk ka ndaluar asnjë nga autorët e zjarreve
03/08 16:17