Top News – Covid 19, asnjë i shtruar në spital/ Mjeku Tritan Kalo, mesazhi që nuk duhet harruar
10/05/2021 11:20

Mjeku Tritan Kalo është shprehur optimist për situatën e pandemisë në vend, ku shkruan se në Shqipëri është shënuar 24 orëshi i dytë pa shtrime në Spitalin Infektiv. Kalo shprehet se është ende herët që të brohorasim për fitore, pasi ka ende punë për të bërë për të dalë përfundimisht nga tuneli i pandemisë. Ai ka bërë thirrje edhe për ata persona që për arsye politike apo inate të ndryshme falsin kundër vaksinimit duke kërkuar që t'i lënë mjekët të bëjnë unë e tyre. Sipas Kalos përmirësimi i situatës nga pandemia ka ardhur si rezultat i respektimit të masave antiCovid dhe vaksinimit. "Përsëri në 24 orët e fundit asnjë i shtruar në Covid-1/Shërbimin Infektiv të QSUT....Ndërgjegjësimi, përkujdesja ndaj vetes dhe atyre që gjallojnë rreth nesh, MHD (Maskat, Higjena personale dhe kolektive, Distancimi fizik) dhe Vaksinimi në ritme të përshpejtuara, po na bëhen aleatë të fuqishëm në luftën tonë kundër armikut të padukshëm, “flamës mbarëbotërore” të Pandemisë nga virusi i Sars-Cov2/Covid-19....Lehaqenët dhe gojët koprolale kundër vaksimit, vetëm ecuria pozitive e rasteve të pandemisë ua mbyll gojët.... NËSE për arsye të mos dijes, të mos dëshirës për jetën, të hatërmbetjeve politike yshteni të thoni ndoshta edhe ato që nuk i mendoni, SHOQËRISHT dhe PROFESIONALISHT JU LUTEM të mos na pengoni në misionin tonë fisnik e human të Mantelbardhit....Miq, kolegë e bashkëkombas, nuk është ende momenti për të hapur shishet e shampanjave e për të brohoritur FITORE!!!... Kemi ende udhë për të bërë në tunelin e Pandemisë, POR dalja prej tij po afrohet shpejt dhe kjo gjë na bën optimist e me flatra.... Ju duam, ju respektojmë dhe për asnjë minutë nuk do ju mungojë Puna, Përkushtimi, Përkujdesja e Profesionalizmi ynë në betejën tuaj për t’u përballur me armikun e padukshëm....Syhapur e mëndjekthjellët deri në rastin e fundit të infektimit nga Sars-Cov2/Covid-19....Javë sa më të mbarë....Together forever!". Ditën e djeshme Shqipëria ka kaluar pritshmëritë duke arritur shifrën e 600 mijë vaksinimeve në të gjithë vendin që nga fillimi i fushatës "Shqipëria Buzëqesh", përpara fundit të majit.

Top Channel/E gjithë Shkodra pa ujë, drejtori i ujësjellësit: Ka pasur defekt nga luhatjet e dritave
22/06 09:51
Top News – Një vit pa figurën poliedrike…! ‘Me Moikomin, libri në një vjetorin e vdekjes
22/06 00:39
Top News – Ekipi me të besuarit e Bashës/ Nga bardhi te Paloka e Spaho, ç’pritet në PD
21/06 23:00
Top News – Sinjali pozitiv nga Sllovenia/ Shqipëria mund të ndahet nga Maqedonia
21/06 22:40
Top News – Mandat deputeti me vetëm 360 vota! Rama zgjedh Durrësin, kryemadhi fierin
21/06 22:17
Top News – Çimi trafikant me dy emra e mbiemra/ Banda e kokainës nga Gjermania në Zvicër
21/06 22:09
Top Channel/ Gjirokastër. Digjet masivi me shkurre, shuarja e plotë mund të dojë orë të tëra
21/06 22:00
Top News – Plazhet plot, por pa roje bregdetare! Asnjë siguri, pushuesit frikë nga mbytjet
21/06 20:09
Top News – Zgjedhjet, OK edhe nga Asambleja e KiE/ ‘Paqartësitë nuk cënuan legjitimitetin e tyre’
21/06 20:07
Top News – Dosja e famshme me numrin 339/ Mbyllet gjykimi, ja komisionerët e dënuar
21/06 20:04
Top News – SPAK, një tjetër dosje për Çapjajt/ Atentati mafioz i 2016 ndaj Saimir Beqirit
21/06 20:01
Top Channel/ Çuçi: Janë shembur 61 objekte, 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba
21/06 19:59
Top Channel/ “Bomba” e plehrave Pogradec/ Në zonën e mbrojtur është krijuar një mal me mbetje urbane
21/06 19:41
Top Channel/ 15 arrestime për testet covid/ I përgatisnin false për personat që udhëtonin jashtë
21/06 19:37
Top Channel/ Konflkti Ademi-Ndreu, reagon KE/ ”Ngrijmë statusin e shoqatës”
21/06 19:35
Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06 19:32
Top News – Rama ‘braktis’ Vlorën për Durrësin/ Pas 8 vitesh tërhiqet, sipas nenit 67 të kodit
21/06 19:30
Top News – Përkthyesi mbajti peng trafikantin/ U kap me kokainë, mbetet në burg pa afat
21/06 18:57
Top News – Negociatat, ende pa një vendim! Shqipëria e kërcënuar nga Maqedonia e veriut
21/06 18:42
Top News – Dy mjekë në pranga për testet covid/ 15 urdhra ndalimi, u zbuluan nga përgjimet
21/06 18:13