Top News- Çfarë po ndodh në PD?!/ Në dy ditë dorëhiqen 2 kryetarë
03/12/2021 14:03

Nuk gjen qetësi selia e Partisë Demokratike, teksa ka mbetur rreth 1 javë nga Kuvendi I 11 dhjetorit I thirrur nga delegatët dhe ai 2 javë nga ai i dates 18, I propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha dhe miratuar nga Kryesia. Kryetari i Partisë Demokratike për Lezhën, Zef Gjoka ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se Gjoka e ka paraqitur dorëheqjen në selinë e Partisë Demokratike në Tiranë, ndërsa nuk dihen ende arsyet e vendimit të tij, teksa njihet si përkrahës I ish-kryeministrit Berisha. Zef Gjoka u zgjodh në krye të PD-së së Lezhës në vitin 2018, ndërsa më parë ka qenë edhe deputet i kësaj force politike.

Top Channel/ Fier, 90 infektime në një ditë/ 1,814 të sëmurë në qark, i dyti pas Tiranës
20/01 12:57
Top Channel/ Atentati i dështuar në Tiranë/Administratori i shkollës: Një i ri më ndiqte prej ditësh
20/01 12:57
Top Channel/ Meta dekreton 6 marsin/ Do votohet për kryetarin e ri në gjashtë bashki
20/01 12:57
Top Channel/ NATO modernizon bazën ajrore të Kuçovës, të ndërtuar në vitin 1951
20/01 12:56
Top Channel/ Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë/ Rama: Rrit rolin tonë politik dhe ushtarak
20/01 12:53
Top Channel/ “Gjurmë pa shenjë”. Prodhimi më i ri kinematografik shqiptar del në kinema
20/01 12:50
Top News-Vdekja e fëmijës 3 vjeç në spital/Elbasan, merren në pyetje mjekë dhe infermierë
20/01 12:35
Top Channel/ Të rritet çmimi i qumështit të deles e dhisë/ Protestojnë 150 blegtorë
20/01 12:34
Top Channel/ Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, Rama për nënkryetaren e Kuvendit: Ishte mosbesuese
20/01 12:28
Top Channel/ Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, Gjenerali: Dëshmon rëndësinë e vendit tonë në rajon
20/01 12:24
Top News- Ekzekutohet pas atentatit të dështuar/ Detaje nga dosja për vrasjen e Arben Bilalit
20/01 12:20
Top News – ‘Bishat’ amerikane në detin Adriatik/Nis stërvitja për të shkatërruar edhe raketat
20/01 12:11
Top Channel/Stërvitja e përbashkët në Adriatik, Ambasada Amerikane nxjerr fotot e aeroplanmbajtëseve
20/01 12:11
Top News-Berisha nis lëvizjen e dytë politike/Rikthehen foltoret, me demokratët e Rrëshenit
20/01 11:55
Top News-Mafiozët shqiptarë në median italiane/Kush janë klanet, si veprojnë dhe si janë organizuar
20/01 11:46
Top Channel/ Transformimi i bazës ajrore të Kuçovës, pritet të ngrihen avionët e NATO
20/01 11:38
Top News – Meta firmos dekretin për zgjedhjet/Në 6 mars, do votohet në 6 bashki të vendit
20/01 11:22
Top News-Pse kërkojmë të rritet çmimi…!/Blegtorët në protestë, kërkesa për ministrinë
20/01 11:16
Top News- Vrasja që mbeti në tentativë në hotel/ Arrestohet autori, u kap në rrugën Linzë-Surrel
20/01 10:51
Top Channel/ Protestë për rritjen e çmimit qumështit të deles dhe të dhisë, çfarë thonë blegtorët
20/01 09:18