Top News – Cereale të spërkatura me kokainë/ SHBA, policia mbetet pa fjalë kur gjen `sheqerin`
23/02/2021 17:52

Oficerët e doganës në portin e Cincinatit në Shtetet e Bashkuara mbetën pa fjalë kur zbuluan 20 kg cereale dhe panë se sheqeri që I mbulonte, në fakt ishte dicka tjetër. Qeni me nuhatje I agjencisë, Bico ishte I pari që paralajmëroi se dërgesa nga peruja nuk ishte në rregull. Kur hapën njërën prej pakove, policët panë se ajo përfshinte një pluhur të bardhë me veshje si në gri. Testet e mëvonshme konfirmuan se bëhej fjalë për kokainë. Destinacioni përfundimtar i dërgesës ishte një rezidencë private në Hong Kong. Kontrabandistët janë gati t`I fshehin narkotikët edhe në vende që nuk ti kap imagjinata, tha drejtori i Portit të Cincinnati Richard Gillespie në një njoftim për shtyp duke vlerësuar punën e ekipit të tij në gjetjen e sasisë së pazakontë. Droga e spërkatur mbi cereale do të kishte një vlerë rruge prej më shumë se 2.5 milion dollarë. Në një ditë të zakonshme të 2020-tës, në portet hyrëse të shteteve të bashkuara janë kapur mesatarisht 1.700 kg drogë.

U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53
Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03 15:48
Ekspozitë kundër shitjes së votës/ Hapet në Korçë, e titulluar “Premtoi heroit tënd”
05/03 15:47
Durrësi plot me mbetje dhe inerte/ Janë shpërndarë edhe në zonat turistike pranë detit
05/03 15:40