Top News – Britani, fundi i zyrës/ Schroders: Punë nga shtëpia përherë
17/08/2020 14:54

Ka nga ata që në zyrë nuk ndjehen të sigurt, nga ata që kanë zbuluar se evitimi i rrugës për në punë i jep më shumë kohë, nga ata që kanë ndryshuar shtëpi, janë vendosur në fshat dhe nuk kanë ndër mend të bëjnë sërish llogaritë me trafikun dhe ndotjen në Londër. Pas një sondazhi të brendshëm, shoqëria e menaxhimit të aseteve Schroders, ka vendosur kështu që punonjësit e saj mund të punojnë nga shtëpia gjithë javën, në mënyrë të përhershme. Nëse më parë ishte detyrimi që të vinin në zyrë të paktën katër ditë në pesë, rregullat tani kanë ndryshuar. Ndërkohë që kush menaxhon në qytet dyqane, bar, restorante e parukeri druan se vendimi i Schroders do të hapë rrugën edhe për organizata të tjera. Sipas një kërkimi të Morgan Stanley, punonjësit anglezë janë në fakt më ngurrues për tu kthyer në zyrë se sa kolegët francezë, gjermanë e italianë.

Top News – Parashikimi i shkencëtarëve/ Ja ç`ndodh pas covid 19!
24/10 18:53
Top News – Kërkesa e momentit/ Merkel-shmangni kontaktet!
24/10 16:06
Top News – Shenja rimëkëmbjeje/ Renault dhe Daimler, e marrin vetën
24/10 16:04
Top News – Testoi sistemin ajror Rus/ SHBA kërcënon hapur Turqinë
24/10 14:41
Top News – S`ka më pengesa/ Rinisin në SHBA testet e vaksinës
24/10 12:48
Top News – Rritja e infektimeve / Gjermania po shkon drejt mbylljes
24/10 11:58
Top News – Rregullat e Covid/ Përshtaten edhe Salsa e Tango
24/10 11:56
Top News – Luftimet në Karabak/ Indinjatë nga videoja e ekzekutimit
24/10 11:37
Top News – Do t`i jap fund naftës/ Biden tenton të sqarojë deklaratën
24/10 11:35
Top News – Macron për virusin/ Do të jetë deri verën e ardhshme
24/10 11:33
Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10 22:34
Top News – Shtetrrethim në Francë/ Izolohen 46 milionë persona
23/10 22:29
Top News – `Kujdes në Stamboll`! Ambasada e SHBA-së në Turqi
23/10 22:28
Top News – Vendi i tretë Arab/ Sudani `pajtohet` me Izraelin
23/10 22:26
Përballja Trump-Biden/ Debati i dytë dhe i fundit para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit
23/10 20:05
Top News – Fotografia e vitit/ Jeta e egër, fiton tigri siberian
23/10 19:03
Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10 18:41
Top News – Theu rregullat anti-covid/ Kërkohet dorëheqja e ministrit Çek
23/10 17:47
Top News – Ashpërsimi i abortit/ Shpërthejnë protestat në Poloni
23/10 17:46
Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10 17:44