Top News – Breshëri plumbash ndaj ish boksierit/ Dy motoristë dyshohen për ‘vrasje me pagesë’
16/05/2021 15:45

Një breshëri plumbash ka tronditur Greqinë mbrëmjen e së shtunës. Skema kriminale ka hapur pistat e dyshimit për policinë greke, për një ekzekutimi të ndodhur nga vrasës profesionistë me pagesë. Burimet bëjnë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 23 e 30, mbrëmjen e 15 majit. Dy persona të paidentifikueshëm, me skafandra në kokë kanë qenë duke qarkulluar me motor. Në po të njëjtën zonë ndodhej edhe një 58 vjeçar, ish boksier veteran. Dy motoristët kanë hapur menjëherë zjarr kundrejt 58 vjeçarit. Ekspertiza mjekësore ka konkluduar në tre plumba në gjoks dhe një në qafën e viktimës, i cili humbi jetën menjëherë pas marrjes së plumbave. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie, oficerë nga ekipi DIAS si dhe një skuadër e specializuar për vrasje të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të cilat i morën jetën ish boksioerit të AEK-ut. Mediat greke raportojnë se kanë filluar gjurmimet e para të autorëve të vrasjes, dëshmia e të cilëve do të mund të hedhë dritë mbi shkaqet e atentatit.

Top Channel/ Greqia, protestë për bluzat e ekipit/ Stema e Maqedonisë së veriut shkakton reagime
12/06 19:55
Top Channel/ Presheva, në dialogun Kosovë-Serbi/ Kërkesa e kryetares së Preshevës, Ardita Sinani
11/06 15:23
Top News – Vuçiç-Kurti ‘e ka mendjen për show’/ ’Molla e sherrit’ në dialog, asociacioni njëetnik
10/06 17:39
Top Channel/ Protesta masive të sindikalistëve grekë kundër rregullave të reja
10/06 17:16
Top News – Mustafa: Spastrim etnik i heshtur/ Serbia fshin adresat e shqiptarëve në Preshevë
09/06 02:38
Top News – Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut/ Mass-progres të qëndrueshëm për integrimin
08/06 15:20
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, tek ngjitësja gjenden gjurmët e gishtërinjve të burrit
08/06 14:39
Top News – Varianti indian afrohet në Shqipëri/ Regjistrohet rasti i parë në Maqedoninë e veriut
07/06 20:50
Top News – Në pranga i riu shqiptar në Greqi/ Drejtonte trafikun e drogës në Mykonos
06/06 17:10
Top News – Vrasje e trefishtë në Korfuz/ Qeraxhiu vret pronarët e shtëpisë, dhe më pas veten
06/06 17:08
Top News – Zaev-BDI, STOP axhendës etnike/ Ahmeti-i fituam të drejtat, tani prioritet ambienti
06/06 15:57
Top News – Hap vetëm doganën e Qafë Botës/ Bllokimi absurd i Greqisë për pikat e tjera vijon
06/06 12:54
Top News – Vrasja e 20 vjeçares në Greqi/ Hetimi, hapa para për zbardhjen e ngjarjes
06/06 11:23
Top Channel/ Greqi. Vazhdojnë vaksinimet, por këmbengul pandemia! 1/3 e vendit në nivel portokalli
05/06 16:39
Top News – ‘Vrasja u urdhërua nga burgu’/ Nëna e Aris Papas hedh akuza në mediat greke
04/06 22:52
Top News – Përhapen mukozat e detit/ Turqi, mund të jetë pasojë e ndotjes së madhe
04/06 18:39
Top News – Dendias bisedon me Lajçak/ Greqia nuk e njeh Kosovën, por do ndihmojë për vizat
03/06 22:58
Top News – Serbi, kërcënohet me jetë Vuçiç/ Postimi në instagram, dënohet nga zyrtarët serbë
02/06 19:24
Top News – Kapet ndihmësi i mafiozit turk/ Stamboll, arrestohet krahu i djathtë i Sedat Peker
02/06 19:22
Top Channel/ Dhjetëra persona sulmojnë Policinë e Kosovës në Mitrovicë, mbajnë në duar flamuj serbë
01/06 19:53