Top News – Brenda laboratorit/ Në qendrën e teorive konspirative
09/07/2020 19:12

Media shtetërore kineze ka ofruar një shikim të rrallë në laboratorin që ndodhet në qendër të teorive të konspiracionit ndërsa përpiqet të shuajë akuzat se ky laborator ka qenë burimi i pandemisë globale. Presidenti amerikan donald trump dhe të tjerë zyrtarë amerikanë kanë sugjeruar se virusi mund të ketë dalë nga instituti i virologjisë në ëuhan ose është prodhuar qëllimisht atje. Pamjet e transmetuara nga CCTV besohet se janë të parat nga brenda laboratorit P4 të institutit, që nga inaugurimi i tij në 2017. Sidoqoftë, nuk u dha asnjë informacion për punën e laboratorit. Në pamje shiheshin disa zona të laboratorit, ndonëse të filmuara nga pas xhamave të trashë të dritareve. Raporti thoshte se protokollet e sigurisë kishin pamundësuar aksesin më të afërt. Kronika e CCTV fokusohej ndërkohë në sheshimin e dyshimeve.

Top News – Rritja e rasteve/ Melburni kthehet në izolim
03/08 17:48
Top News – Pas incidentit tragjik/ Inaugurohet ura e re e Gjenovës
03/08 16:49
Top News – Covid-19 në kroçera/ Vetëm pak javë pas rihapjes
03/08 16:29
Top News – Sezoni turistik/ Spanjë, më i keqi në histori
03/08 16:29
Top News – Britani/ Test 90 minutësh, do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit
03/08 16:03
Top News – Puna nga shtëpia/ Deri në vitin 2021 ose përgjithnjë…
03/08 15:29
Top News – Nxënësit gjermanë u rikthehen shkollave
03/08 15:00
Top News – Hetimi i BBC/ Irani fshehu shifrat e pandemisë
03/08 13:25
Top News – Festat ilegale në Paris/ Pjesëmarrësit japin Donacione për të paguar gjobat
03/08 13:21
Top News – Zjarre masive në Kaliforni/ Mijëra banorë evakuohen nga shtëpitë e tyre
03/08 13:21
Top News – Përfundon Haxhi/ Pelegrinazhi si asnjëherë më parë
03/08 13:15
Top News – Kthehen astronautët e SpaceX/ Misioni i parë i NASA pas një dekade përfundon me sukses
03/08 13:12
Top News – Microsoft vazhdon bisedimet për blerje të TikTok-ut në SHBA
03/08 12:44
Top News – Gjermani/ Të rinjtë dhe gratë më të goditur nga pandemia
03/08 12:11
Top News – Mbi 18 milionë persona të prekur me koronavirus në botë
03/08 12:07
Top News – Veterani 96 vjeçar/ Studenti më i vjetër në Itali
02/08 18:36
Top News – ‘Çmenduri’ britanike/ Festat e të rinjve nuk ndalojnë
02/08 16:13
Top News – Koronavirusi në Britani/ ’Kthesat’ e kryeministrit Johnson
02/08 16:10
Top News – Covid 19 në Rusi/ Fushata e vaksinimit në tetor
02/08 15:58
Top News – Nëna me 16 fëmije/ Dhuratat e krishtlindjes në korrik
02/08 15:56