Top News – Braçe i bashkohet protestës së fermerëve/Shalqiri nën kosto, deputeti : Faji i ministrisë
04/07/2022 14:36

Shalqiri nën kosto, është kjo arsyeja që ka bërë bashkë fermerët e cermës , për tu ribashkuar në një tjetër protestë, të gjithë në një zë kanë ngritur shqetësimin se cmimi me të cilin po shesin shalqinin prej 80 lekesh per kg është shumë I ulët aq sa ata nuk mund të nxjerrin dot as kostot e prodhimit. E kur është punëa për bujqësinë dhe problematikat e fermerëve, deputeti Brace nuk ka qëndruaR në heshtje por I është bashkuar fermerëve dhe ka akuzuar tregtarët e pikave te grumbullimit se kanë rënë dakord për të blerë prodhimin me një kosto të ulët, gjë e cila sipas Braces po demton fermeret . Por akuzat e socialistit Brace nuk u ndalen vetëm me tregtaret, ai e drejtoi gishtin edhe për Ministrin e Fnancave Kësaj proteste të kësaj të hëne ju bashkuan edhe fermerët e Imshtës të bashkisë së Lushnjës.

Top Channel/ Bllokohen 3 mjete lundruese “Jet ski” në Shëngjin, gjobiten drejtuesit
16/08 09:27
Top Channel/ Makina shtyp 3 këmbësorë në Tiranë, 29 vjeçarja përplasi një vajzë dhe një çift
16/08 09:23
Top News-Përplasi tre këmbësorë te Kodra e Diellit/Shoqërohet në komisariat 29 vjeçarja vijon hetimi
15/08 22:00
Top News – ‘Nuk mbaj mend si ndodhi…’, flet shoferja e aksidentit, çifti nuk ecte në trotuar
15/08 20:52
Top News-Automjeti përplas dy këmbësorë në Tiranë, njëri person në gjendje të rëndë
15/08 20:50
Top News-U kap me drogë në furgon/Gjykata britanike lë në burg shqiptarin
15/08 20:10
Top Channel/ Dy herë mat, bëhet realitet. Klea 16 vjeç, kampione ndërkombëtare, me paratë e familjes
15/08 19:59
Top News-Rënie drastike infektimesh në vend/Asnjë humbje jete në 24 orë, Tirana qarku më i infektuar
15/08 19:26
Top News-Po lundronte jashtë zonës së lejuar/Bllokohet mjeti lundrues në Sarandë gjobitet drejtuesi
15/08 19:22
Top News – Begaj në varrin e Rugovës dhe Prekaz / Nderon ish presidentin dhe luftëtarët e lirisë
15/08 18:43
TopChannel/Drejtonte skafin në zonë të kufizuar për mjetet lundruese,ndëshkohet 28-vjeçari në Ksamil
15/08 18:29
Top News – ‘Big Brother’ në Polici / Aventurat në rrugë dhe shpejtësia, asnjë tolerancë
15/08 16:33
Top News- Dukagjini, Orikumi e Leskoviku…!/ Bashkitë që kërkojnë me këmbëngulje demokratët
15/08 15:46
Top Channel/ Tenderi i mushkonjave dështoi! Virusi i etheve të Nilit i afrohet Shqipërisë
15/08 15:36
Top Channel/ Bulqiza me treg “mesjetar”, zgjidhja e vetme për të gjetur mallra me çmime të ulëta
15/08 15:22
Top Channel/ Deklarata e Kalasë! Policia e çon për ndjekje penale. Por PD e merr në mbrojtje
15/08 15:17
Top Channel/ Në burg plagosësi i inspektorit! Gjykata burgos Qani Muçën. Nuk i pranon asnjë alibi
15/08 15:08
Top Channel/ Ulet çmimi i naftës/ Rënia në bursa për shkak të krizës që po prek Kinën
15/08 15:02
Top Channel/Përplasja e parë! Kërkesa e Osmanit: Aleancë ushtarake. Begaj: Vetëm NATO,garant i paqes
15/08 14:59
Top News – Socialistët, ‘lufta’ politike e shtatorit/Spiunët e sigurimit dhe shpalljet ‘non grata’
15/08 14:58