Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06/2021 18:01

Sezoni turistik ka dhënë shenjat e një trafiku të shtuar në rrugët ndërkufitare me Shqipërinë e sidomos në ato akse rrugore nga ku vijnë për turizëm shqiptarët e Kosovës. Për të garantuar sigurinë e qytetarëve gjatë qarkullimit me automjete në rrugë, drejtori i përgjithshëm i policisë së Shtetit, Ardi Veli së bashku me homologun e tij në Kosovë, Samedin Mehmeti nënshkruan memorandumin e bashkëpunimit "Për organizimin e shërbimeve të përbashkëta të policimit rrugor mes Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shtetit". Gjatë takimit, Veliu dhe Mehmeti kanë vlerësuar marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy policive, duke u dakordësuar që ky bashkëpunim i shkëlqyer, kryesisht në fushën e sigurisë rrugore, por edhe të shkëmbimit të informacionit të shtrihet në të gjitha fushat duke eliminuar çdo burokraci apo pengesë.

Top Channel/ Situatë kritike në Gjorm, shkrumbohen 5 banesa. Nuk dihet nëse ka të lënduar
05/08 13:04
Top Channel/ Vazhdojnë zjarret në Lunxhëri, operacione në fshatrat Arshi Lengo, Asim Zeneli, Krinë
05/08 12:57
Top Channel/Ndërpritet aksioni në Karaburun, era e fortë rrezikoi jetën e ushtarëve dhe zjarrfikësve
05/08 12:55
Top News-I treti brenda 3 ditëve/ Meta i kthen parlamentit aktin për buxhetin e shtetit
05/08 12:49
Top Channel/ Voda në gjykatë, në apel masa për ish zv/ministren
05/08 12:47
Top Channel/ Laborator droge në mes të Durrësit, kapen dy laborantët që përgatisnin dozat për shitje
05/08 12:46
Top Channel/ Festa e bukës në Maliq, tradita që shënon korrjen e grurit
05/08 12:24
Top News-Manastirliu në spitalin e Sarandës/‘Brenda shtatorit përfundon pediatria e laboratori’
05/08 12:15
Top News-Bazë përpunimi drogërash/ Durrës, sekuestrohet kokainë e heroinë, 2 në pranga
05/08 12:07
Top Channel/ Ende 6 vatra zjarri aktive. Shuhen disa zjarre në të gjithë vendin. Karaburuni vazhdon
05/08 12:06
Top Channel/Aksidenti ku humbi jetën 3-vjeçari,shihni si ka përfunduar makina që e ngiste nëna e tij
05/08 11:49
Top News-Gjyqi për Tahirin dhe Çelën/ Gjykata e Lartë cakton datën e seancës gjyqësore
05/08 11:35
Top News-Ministria e Mbrojtjes bën bilancin/6 vatra aktive në vend, vijon beteja me flakët
05/08 11:28
Top News – Shpërthen zjarri në autostradën Fier-Vlorë, rrezikohen depozitat e karburantit
05/08 11:27
Top News-Vdes në aksident një 3-vjeçar/ Makina që drejtohej nga e ëma del nga rruga
05/08 11:18
Top Channel/ Shfaqen vatra zjarri në fshatrat e Mallakastrës, terreni i vështirë për zjarrfikësit
05/08 11:04
Top Channel/ Manastirliu në spitalin e Sarandës: Brenda shtatorit përfundon pediatria dhe laboratori
05/08 10:48
Top Channel/ Zjarr i madh pranë depozitave të karburantit në autostradën Fier-Vlorë
05/08 10:39
Top Channel/ Vatrat e zjarrit në Dukat të Ri ende aktive
05/08 10:33
Top Channel/ Kokainë në pjata, brenda shtëpisë që ishte përshtatur për shitje droge në Durrës
05/08 09:41