Top News – ‘Beteja ime me covid’/ Nora Malaj-pas 16 ditësh jam mirë
07/08/2020 23:10

Ish- deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka zbuluar se është prekur me COVID-19. në një postim të saj në facebook Nora Malaj ka pohuar se zbulopi se ishte infektuar me koronavirusin 16 dite me pare, kur i ishin shfquer shenjat e para te semundjes qe me pas u renduan. Me detaje, ajo ka rrëfyer përjetimet e çdo dite, sesi temperatura e larte nuk i ulej, trupin e e kishte te pafuqishem si dhe ka humbur nuhatjen dhe shijen e ushqimt, simproma keto tipike te covid 19. Ish deputetja thoet se ka perjetuar edhe nje perkeqesim te diabetit, dhe se ne keto covvid nuk lejonte as insulinen te bente efekte. Këtë rrëfim Nora malaj e ka bërë pas 16 ditësh, kur gjendja e saj shëndetësore eshte permiresuar dhe pohon me siguri se me e keqja kishte kaluar. Nuk kanë munguar edhe falendeirmet e saj për stafin mjeksor që e ka ndjekur gjatë kohës që ishte në gjendje tyë renduar. Malaj tregon se nuk e ka pasur shumë të lehtë dhe zgjodhi që ta bënte publike për të dhënë mesazhin se jeta ka shumë vlerë dhe duhet ta vleresojme ate.

Top News – Ku do jetë kandidat! Rama flet nga Vlora për zgjedhjet
25/09 20:01
Top News – Operacioni i Europolit/ Konfiskohen 27 milionë maska
25/09 18:36
Top News – Kodi i ri zgjedhor/ PD zbardh ligjet e marrëveshjes
25/09 17:52
Top News – Moti i keq në fundjavë/ 5 prefektura rrezikojnë përmbytjet
25/09 17:13
Top News – Që nga nisja e pandemisë/ Covid, 373 humbje jete në Shqipëri
25/09 17:13
Top News – 124 raste dhe 3 viktima/ Apel për mbipopullimin në QSUT
25/09 17:12
124 të prekur me COVID-19, ndërrojnë jetë 3 persona gjatë 24 orëve
25/09 16:51
Fillojnë gjyqet për zgjedhjet/ Hidhet shorti në Kolegjin Zgjedhor për kërkesën e parë
25/09 16:10
Nga rruga e dashurisë dhe miqësisë deri te rreziku nga peshkaqenët. Çfarë po ndodh në Tiranë?
25/09 15:42
Mësuesja 75-vjeçare/ Nuk pranon pensionin, çdo ditë shkon në klasë me fëmijët
25/09 15:36
Koha e anglishtes e gjermanishtes/ Askush në Shqipëri nuk preferon të studiojnë për rusisht
25/09 15:32
Pallate për të dëmtuarit e tërmetit/ Veliaj: janë kualifikuar 8 kompaninë ndërtuese
25/09 15:27
Turizëm pa ndotje në det/ Dhërmi, kompleksi turistik instalon impianti që pastron ujërat e zeza
25/09 15:25
Moti i keq dëmton mandarinat/ Fermerët e Xarrës kërkojnë ndihmë, priten stuhi në zonë
25/09 15:23
Paga minimale 26 mijë lekë/ Ekspertët: Ka ikur koha e informalitetit
25/09 15:21
Naftëtarët, protestë për pagat/ Ballsh, mblidhen para uzinës, lajmërojnë grevë urie
25/09 15:19
Vazhdojnë lëkundjet e tokës/ Goditja më e fundit pranë qytezës së Belshit, nuk ka dëme
25/09 15:13
Nën hetim për dhunë ndaj foshnjes/Durrës, vajza 18 muajshe me shenja dhune. Pronari i çerdhes, mohon
25/09 15:11
Shkarkohet prokurorja Donika Prela/ Luan Daci dërgohet për gjykim nga Gjykata antikorrupsion
25/09 15:08
Top News – Sistemi gjyqësor/ Soreca-mbështesim pavarësinë e tij
25/09 15:06