Top News – Bërnabiç kërcënon me futjen e ushtrisë!/ Çfarë thotë Rezoluta 1244 për Kosovën!
09/12/2022 18:28

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabic kërcënoi të premten më luftë Prishtinën duke konfirmuar raportet Serbia synon të kërkojë kthimin e trupave ushtarake në Kosovë. Gjatë një deklarate për media nga aeroporti “Nikolla Telsa” në Beograd, Bërnabic akuzoi kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, se i ka sjellë dy vend në prag të konfliktit të armatosur”.“Në këto rrethana, Serbia ka të drejtën, sipas rezolutës 1244, të kthejë një numër të caktuar trupash në Kosovë”, theksoi Bërnabic

Top News – Kosova, pika më e nxehtë në Evropë!/ Mediat amerikane flasin për marrëveshje
27/01 16:55
Top Channel/ Kosovë, opozita vendos kushte: Propozimin e pranojmë vetëm me njohje nga Serbia!
27/01 14:29
Top Channel/ Gjendet i pajetë prifti në Kishën ortodokse në Vushtrri, pranë kishte një armë
27/01 12:24
Top Channel/ Eksperti “nxjerr zbuluar” dokumentin: Asociacioni nuk ishte në versionin e pare…
27/01 11:56
Top Channel/ “Tym i bardhë” nga Prishtina?/ Lajçak, darkë pune me Kurtin deri në mesnatë
26/01 15:33
Top News – Asociacioni ‘ka ngelur në provim’ / Kurti: Nuk e ka kaluar testin e kushtetueses
26/01 15:21
Top Channel/ Kurti bindet për Asociacionin? Takim kokë më kokë me Lajcak deri pas mesnate!
26/01 12:36
Top Channel/ “Tym i bardhë” nga Prishtina?/ Lajçak, darkë pune me Kurtin deri në mesnatë
26/01 12:26
Top Channel/ Dëmet e përmbytjeve! Kosovë, më të prekura janë Klina, Istogu, Skënderaj dhe Mitrovica
25/01 15:27
Top Channel/ Dëmet nga përmbytjet në Kosovë, komunat e prekura kërkojnë fond emergjence
25/01 12:34
Top Channel/ Pas Serbisë, SHBA “presion” edhe Kosovës: Pranoni propozimin e BE-së!
25/01 11:49
Top News – Asociacioni, pastaj pakti me Serbinë!/ SHBA nis punën, Kryeministri Kurti kundër
24/01 20:36
Top Channel/ Vritet veterani i UÇK, Nusret Cena u ekzekutua me disa plumba në Kaçanik
24/01 15:19
Top Channel/ Vritet veterani i UÇK/ Nysret Cena u ekzekutua me disa plumba në Kaçanik
24/01 12:43
Top News – Incident në Veri të Kosovës / Serbi sulmoi policinë, plagoset
23/01 21:17
Top News – Deputeti shqiptar, një letër për Escobar/ Në dialog të jetë edhe Lugina e Preshevës
23/01 20:36
Top News – Borrell informon BE për Kosovën/ ‘Presim nisjen e planit evropian për paqen’!
23/01 20:31
Top Channel/ Fëmijët e dëshmorëve kërkojnë dorëheqjen e Kurtit pas deklaratave për Ivanoviçin
23/01 19:48
Top News – Kërkon njohjen e Kosovës/ Osmani në Vatikan, takim me Papën
23/01 17:27
Top News – Kurti, kusht BE për pakt me Serbinë/ Çfarë kërkon Kosova nga Brukseli dhe SHBA!
23/01 17:19