Top News – Bejrut, pas shpërthimit/ Ajër toksik, ikni nga qyteti
05/08/2020 17:36

Ministri libanez i shëndetësisë ka këshilluar të gjithë ata që munden të largohen nga Bejruti. Qyteti është shkatërruar nga dy shpërthime të fuqishme që kanë shkaktuar mbi 100 viktima dhe mbi 4 mijë të lënduar, bilanc ky ende provizor. Ai ka pohuar se materialet e rrezikshme që janë cliruar në ajër pas shpërthimit mund të kenë pasoja vdekjeprurëse në plan afatgjatë. Ministria e brendshme ndërkohë ka bërë të ditur se nitrati i amonit, ishte vendosur në magazinat në port pasi ishte sekuestruar nga një anije tregtare në 2014.

Top News- SHBA, shitja e armeve/ Rritje 80% në shtetet e mëdha
24/09 17:36
Top News – Ushtarët KoreanoVeriore/ Vranë dhe dogjën KoreanoJugorin
24/09 17:32
Top News – Prodhuesit e makinave padisin Trump për taksat mbi Kinën
24/09 17:28
Top News – Një gjyshe në palestër/ Kinë, fitness në moshë të thyer
24/09 16:01
Top News – Megan ne politikë…/ Trump: Nuk jam fans i saj, i uroj shumë fat princit Harry
24/09 14:16
Top News – Gigi Hadid dhe Zayn Malik, prindër për herë të parë, modelja sjell në jetë një vajzë
24/09 13:10
Top News – Japoni, roboti gjigand/ 18 metra i gjatë, peshon 24 tonë
24/09 13:08
Top News – Fauci në listën e “Time”, ndër njerëzit më me shumë ndikim
24/09 12:48
Top News – Trump nuk thotë se do ta transferojë paqësisht pushtetin nëse humb
24/09 12:37
Top News – Protestat e dhunshme në SHBA, plagosen dy oficerë policie
24/09 12:22
Top News – FDA: Vendimi për vaksinën do të udhëhiqet nga shkenca
24/09 12:21
Top News – Brukseli e Uashingtoni: Betimi i Lukashenkos, ilegjitim
24/09 12:14
Top News – Takim në Stamboll/ Turqia e Greqia, gati për dialog
24/09 12:04
Top News – Rritet bilanci i Covid-19, mbi 975 mijë viktima në botë
24/09 12:02
Top News – BE për emigrantët/ Kush nuk i do, t`i paguajë kthimin
23/09 22:41
Top News – Në darën e virusit/ Spanjë, rikthehen shifrat frikësuese
23/09 22:01
Top News – Berlini i kthehet Londrës/ Hiq dorë nga lojrat!
23/09 21:41
Top News – Betimi i Lukashenkos/ Policia tenton të shtypë protestën
23/09 20:55
Top News – Harry për amerikanët/ Jo urrejtjes, dilni e votoni!
23/09 20:36
Top News – Imunitet i papritur/ Sëmundja që të `shpëton` nga covid!
23/09 19:37