Top News – Begaj dhe Kurti kërkojnë unitet!/‘T’i jepen fund përçarjeve Kosovë-Shqipëri’
10/06/2023 18:17

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka udhëtuar drejt Kosovës mes përcarjeve mes dy vendeve për të marrë pjesë në ceremoninë e 145 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, ku ka bërë thirrje që kombi shqiptar duhet të mbështetet te partnerët e vet strategjik. Begaj është takuar me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti para të cilëve ka folur për luftimin e përçarjeve dhe unitet politik. Në fjalën e tij, kryeministri Albin Kurti tha se Shqipëria dge Kosova ecin përpara kur janë bashkë, derisa këtu përmendi edhe aleatët. Kurti i përmendi edhe aleatët amerikanë e europianë në Prizren dhe tha se Kosova e Shqipëria janë më të forte me ta. Nga ana tjetër Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Lidhja e Prizrenit ka shërbyer si model i përhershëm për frymëzimin e brezave Ajo tha se Lidhja e Prizrenit ka shërbyer si model i përhershëm, nga e cila janë frymëzuar breza të tërë intelektualësh, dijetarësh, shkrimtarësh e politikanësh.

Top Channel/ Pa drita nga moti i keq, reshjet dhe rrufetë stakojnë energjinë elektrike
25/09 15:17
Top Channel/ Dënimet për inceneratorine Fierit, gjykata: Burg për Kokën, Bllakon dhe Zoton
25/09 14:59
Top News – Nga Elbasani në Korçë/ Reshje shiu, mbi 40 fshatra pa energji elektrike
25/09 14:50
Top Channel/ Moti i keq në vend! Reshjet e dendura të shiut dhe breshërit mbulojnë Elbasanin
25/09 14:27
Top News – Efekti anësor i rritjes së pagave / Shtohen kontributet, deficiti në skemë ngushtohet
25/09 14:16
Top News- ‘Nuk fitoi PS, humbi Berisha’/ Rexhmati-Bashkë Fitojmë, një sallatë politike
25/09 13:54
Top News- ‘Vuçiç po kërkon konflikt të ri’ / Berisha-Nxënësi i Millosheviçit të dorëzohet në Hagë
25/09 13:43
Top Channel/ Shifrat e turizmit, tejkalohet rekordi i 2022. Në Rinas 5.2 milionë pasagjerë
25/09 13:41
Top Channel/ E fundosur në basenin ujor të Portit të Durrësit, nxirret nga uji anija e peshkimit
25/09 13:40
Top Channel/ Probleme me energjinë/ Disa fshatra të Prrenjasit pa drita nga moti i keq
25/09 13:01
Top Channel/ Moti i keq i lë pa drita/ 40 fshatra të juglindjes nga pa energji elektrike
25/09 13:00
Top Channel/ Zjarret, të qëllimshme/ Djegin kullota dhe mbeturina, i vënë flakën pyjeve
25/09 12:59
Top Channel/ GJKKO shpall fajtor ish ministrin Koka dhe Alqi Bllakon, për inceneratorin e Fierit
25/09 12:57
Top Channel/ Bulqizë, reshjet e dendura të shiut shkaktojnë probleme në rrugët e qytetit
25/09 12:45
Top News – PS fiton sërish Kukësin / Halilaj, 1500 vota më shumë se Gjici
25/09 12:28
Top Channel/ “Me maska e kapele”, policia në Tiranë i vihet pas dhe kap grabitësit e biznesit
25/09 12:27
Top News- SHBA trajnon drejtësinë shqiptare/ Konferencë për përballjen me krimin financiar
25/09 12:19
Top Channel/ Shkrumbohet biznesi në zonën e Xhafzotaj! Tri zjarrfikëse në luftë me flakët
25/09 11:57
Top Channel/ Moti i keq në Korçë, mbi 40 fshatra pa energji elektrike
25/09 11:37
Top Channel/ 16-vjeçarët e armatosur vidhnin në kryeqytet, aksidentohen teksa ndiqen nga policia
25/09 11:15