Top News/Bashkimi Europian ultimatum Kosovës/‘Nëse s’themeloni Asociacionin, rrezikoni rrugën në BE’
02/04/2024 21:00

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka paralajmëruar këtë të martë, se Kosova duhet ta zbatojë urgjentisht detyrimin shumëvjeçar për themelimin e një Asociacioni të komunave me shumicë serbe në vend dhe paralajmëroi se ajo do të përballet me pasoja në rrugën e saj drejt BE-së, nëse dështon ta bëjë këtë.

Top News/ Bllokimi në kufi, BE kundër Serbisë/ Stano: U shkel marrëveshja për lirinë e lëvizjes
17/04 19:33
Top Channel/ Shqiptarët synojnë Presidencën e RMV, rrëfimet e liderëve shqiptarë në “Inside Story”
17/04 13:59
Top News/ KiE ‘tërbon’ Serbinë-Do luftojmë! Vuçeviç akuzon Strasburgun: Festival i hipokrizisë
17/04 13:47
Top News/ Hakmarrja serbe pas anëtarësimit në KiE/ Bllokon autobusët e Kosovës në kufi me Kroacinë
17/04 12:08
Top News/ Kroacia në zgjedhje parlamentare / ’Përballje titanësh’ mes presidentit dhe kryeministrit
17/04 12:05
Top News/ Dje 30 gradë celcius, sot po bie borë / Ndryshim drastik moti në të gjithë Ballkanin
17/04 11:11
Top News/ ‘Të mos i përulemi Shqipërisë’. Pse e zgjodhi për eurodeputet Mitsotakis Belerin
17/04 10:50
Top News/ Grekët ngrenë flamurin në Stamboll. ‘Incidenti’ me luftanijen e ankoruar në portin turk
16/04 15:23
Top News/ BE kushtëzon integrimin e Serbisë/ Rruga për Bruksel, normalizimi i raporteve me Kosovën
16/04 13:01
Top News/ Beleri kandidat për në PE, Mitsotakis e përfshin në listën e eurodeputetëve
15/04 20:18
Top News/ Mitsotakis zgjedh Fredi Belerin si eurodeputet, lëvizja e kryeministrit grek
15/04 17:37
Top News/ ‘Ik ore pis djalë’, Ofendime dhe sharje mes Meritonit dhe Julit
15/04 13:31
Top News/ Kryeministri përballë Presidentit / Kroacia në zgjedhje parlamentare këtë të mërkurë
15/04 13:16
Top News/ Ambasadorët e ri të BE në Ballkan / REL: Ja emrat e përfaqësuesve dhe emisarëve të rinj
15/04 12:10
Top News/ ‘Mashkull i pafe dhe injorant, zhdukmu sysh’, Erjola përballet ashpër me Liamin
15/04 12:01
Top News/ Sfidat në veri të Kosovës/ Bojkotohet regjistrimi i popullsisë në disa komuna
13/04 14:39
Top News/ Tërmet 4.5 ballë në Greqi/Pasohet me shtatë pasgoditje, nuk ka viktima
13/04 12:34
Top News/ ‘Po na shtyjnë drejt luftës’. Serbia kërcënon nëse Kosova anëtarësohet në KiE
12/04 19:11
Top News/ Macron në takimin me Ramën. ‘Kosova e Serbia të normalizojnë raportet’
12/04 18:18
Top News/ Mosnjohja e Serbisë, pengesë për Kosovën / Freedom House: Sfida të mëdha në demokratizim
11/04 14:19