Top News – Basha premton mbylljen e legalizimeve/ Ish pronarët kundështojnë-është ligj i dështuar
28/02/2021 13:58

Partia Demokratike prezantoi programin e saj që synon t’i japë zgjidhje, një prej çështjeve të kthyer në ganrenën e 30 viteve të tranzicionit, atë të pronave. Gjatë një takimi ku ishin të pranishëm ish pronarët kryedemokrati Lulzim Basha premtoi mbylljen e procesit të legalizimeve gjatë qeverisjes së re që do të dalë pas 25 prillit. Ligji i Legalizimeve u miratua fillimisht në vitin 2004, gjatë qeverisjes së PS-së dhe më pas gjatë qeverisjes së PD-së, në vitin 2006, iu hap rrugë legalizimit masive, dhe zgjeruar skemën e përfituesve. Ende sot e kësaj dite vijon procesi pasi qeveria socialiste ka shtuar afatet për ato ndërtime pa leje që futen në skemën e legalizimit dhe në bregdet apo në fshatrat turistike.

Lëvizja zgjatet me 2 orë/ Lehtësohen masat anticovid, rifillojnë fluturimet me Britaninë e Madhe
11/04 19:14
Top News – Basha ndalet në Librazhd/ ‘Më 25 prill të rrëzojmë këtë qeveri ‘ogurzezë’
11/04 19:03
Rama: Mos e neglizhoni votën në 25 prill, të mos votosh është kthim mbrapa
11/04 18:49
Basha takon banorët e Elbasanit: Në 25 prill votoni nisjen e një kulture të re politike
11/04 18:47
Basha në Elbasan: E vetmja fushë ku jemi para është emigracioni i rinisë, në fokus ekonomia e rinia
11/04 16:23
Protesta kundër heceve në Fan/ Banorët bllokojnë Rrugën e Kombit
11/04 14:41
Top News – Dibër, nusja vret vjehrrën me thikë/ Arrestohet nga policia, për 6 orë fshehu krimin
11/04 14:10
Rrëfim i banorëve të pallatit/ Vështirësitë e daljes nga banesat për shkak të tymit
11/04 13:52
Top News – Zjarrfikësi hero që shpëtoi foshnjen/ Tiranë, si e zbriti nga shkallët e emergjencës
11/04 13:36
Top News – Covid, liri-dalja zgjatet me dy orë/ Nga e hëna, bare dhe lokale mbyllen në 22:00
11/04 13:31
Vendimet e Komitetit Teknik të Ekspertëve/ Shtyhet me dy orë qarkullimi i lëvizjes
11/04 13:15
143 kg kokainë mes bananeve/ Urdhrër i prerë në port, kontenierët nga Ekuadori, kontroll të dyfishtë
11/04 13:14
Retro “zbret” në Elbasan/ Automjetet e vjetra prezantohen në qytet
11/04 13:12
Zjarri në garazhin e pallatit/ Tiranë, u dogj makina, banorët u evakuuan mes tymit
11/04 13:10
Top News – 10 oficerët që përgjuan 91 dosje/ Si ranë në kurthin e SPAK trafikantë e vrasës
11/04 13:00
Rama me sipërmarrësit e rinj në teknologji: Mundësojmë tregun global, nuk keni pse të ikni nga vendi
11/04 12:56
Komiteti i Ekspertëve ndryshon masat anticovid/ Zgjatet qarkullimi deri në orën 22:00 të mbrëmjes
11/04 12:52
“Çlirimi” i çerdheve nga Covid/ Pjesa më e madhe e edukatorëve javë vaksinuar, siguri për fëmijët
11/04 12:49
“Dua t’i rikthehet shikimi nënës”/ 29-vjeçarja nuk e ka parë kurrë të voglin e saj
11/04 12:48
Pallati i pioniereve, Historia e talenteve/ Sonte në Exclusive
11/04 12:11