Top News – Asnjë viktimë në Kosovë/ Maqedonia regjistron 8 të vdekur
29/09/2020 19:33

Ndërsa kosova nuk ka regjistruar asnjë viktimë të koronavirusit, në 24 orët e fundit, maqedonia e veriut ka raportuar tetë viktima, duke ardhur kështu me një bilanc në rritje, pas asaj që u duk si një stabilizim i situatës atje. Instituti kombëtar i shëndetësisë publike në kosovë, njoftoi se në 24 orët e fundit janë testuar 670 persona dhe bazuar në rezultatet laboratorike janë regjistruar edhe 54 persona të infektuar me koronavirus. Rastet aktive në kosovë sipas njoftimit janë 1457 ndërsa janë shëruar 24 orët e shkuara edhe 72 persona të tjerë. Totali i të infektuarve në kosovë që nga fillimi i pandemisë është 15574 dhe ai i viktimave, 625. Ndërkohë, Maqedonia e veriut të martën ka regjistruar 112 të infektuar nga gjithsej 1327 teste të kryera. Viktimat, sipas të dhënave, janë tre nga shkupi, të moshës 53,76 dhe 82 vjec, dy nga struga, 74 dhe 84 vjec si edhe nga një në tetovë, dellcevë dhe strumicë. Numri total i viktimave në maqedoninë e veriut ka arritur tashmë në 737 ndërsa ai i të infektuarve 17786. Ndërkohë, pozitive në raportin ditor të së martës, në maqedoninë e veriut, ishte shifra e të shëruarve. Gjithsej 159 persona e kanë fituar përballjen me virusin në 24 orët e shkuar e kjo është shifra më e lartë në 10 ditët e fundit.

Top News – Incident në Egje/ Anija greke ndahet në gjysmë
27/10 13:12
Top News – Greqia me masa shtesë/ Shtyhet mbyllja e kufirit shqiptar
26/10 13:13
Tensionet në kulm/ Greqia, note proteste Ankarasë
25/10 17:20
Marrëveshja e detit/ Dendias: Për sa kohë ka vullnet, procesi nuk do të jetë problem
25/10 17:19
Top News – Prishtina për covid 19/Shumë raste se shtuam testet
24/10 12:03
Agimi i artë, arrestohen 36 anëtarë/ U dënuan në gjykimin e partisë në Athinë
23/10 12:22
Top News – Mirëdita, Dobar Dan/ Festivali: Mes forcash policore!
22/10 22:05
Top News – Greqia, rekord rastesh/ Dy rajone vendosen në karantinë
21/10 22:01
Top News – `Çmendet` bilanci i covid/ Maqedonia e veriut, 12 vdekje
21/10 19:40
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20
Top News – Maqedoni e Veriut/ Hyjnë në fuqi masat e reja
21/10 14:10
Top News – Tirana dhe Athina/ DW a do të arrihet më në fund ujdia
20/10 19:25
Top News – Zyrë në Beograd/ Hapi i ministrisë ruse të mbrojtjes
20/10 19:23
Top News – Mediat Greke, Haga/ Ok për ne, problem mbetet Turqia
20/10 19:18
Top News – 12 viktima nga Covid/ Maqedonia e Veriut, masa të forta
19/10 18:05
Top News – Zgjedhjet presidenciale/ Qipro e Veriut, fiton nacionalisti
19/10 14:36
Top News – Maqedonia e Veriut/ Covid, 10 viktima e 428 raste
18/10 20:10
Top News – Ekspertet për Lajcak/ `Presion vetëm Kosovës, jo Serbisë`
18/10 15:55
Vjeshtë ankthi në Greqi/ Specialistët: Rritet Transmetueshmëria e virusit
17/10 12:26
Top News – Maqedoni e Veriut/ Shtohen rastet por jo masat
17/10 02:02