Top News- Arrestohet Pablo Escobar i Brazilit/ Trafikonte kokainë nga portet vendase drejt Evropës
23/06/2022 13:14

I cilësuar si Pablo Escobari Brazilit, një ndër trafikantët më të mëdhenj të drogës ka rënë në burg. Sergos Hoberto de Carvalho u arrestua në Hungari pas një operacioni të zhvilluar nga policia federale braziliane me të vendase. Carvalho është një ish-oficer policie I arratisur nga vendi i tij dhe me banim në Evropë. Ai kishte siguruar dokumente false për t’i shpëtuar autoriteteve. Pas arrestimit të tij në Spanjë, ku jetonte me identitet të rremë, për trafik droge, ai u lirua me kusht dhe falsifikoi një certifikatë vdekjeje për t’i shpëtuar drejtësisë, sipas një raporti të transmetuar nga rrjeti televiziv brazilian Globo Perth.

Top News – Tornadoja ‘fshikullon’ qytetin / ’E tmerrshme!’, banorët reagojnë pas eventit të rrallë
28/06 12:52
Top News – Kinezët në pishinë…temperatura 42 gradë / Vala e të nxehtit mbërthen vendin
28/06 12:51
Top News – 25 vite Hong Kongu kinez… / Presidenti kinez në ceremonitë festive
28/06 12:51
Top News – Pesë kërcënime për aleancën e NATO-s/Nga kundërshtimi i Erdogan tek përçarja ekonomike
28/06 12:37
Top Chanel/ 18 të vdekur në qendrën tregtare në Ukrainë, rusët sulmojnë me raketa
28/06 12:27
Top Channel/Mozaiku i periudhës romake, “ylli” i muzeut të ri në Izrael!
28/06 12:22
Top News – Sistemi më i sofistikuar në planet / Si SHBA mbrohet nga sulmet e mundshme me raketa
28/06 12:03
Top News -300 mijë trupa të reagimit të shpejtë/NATO po përgatitet për luftë, në rrezik krahu lindor
28/06 12:01
Top News – Falimentimi i Rusisë… / Çfarë pasojash ka pamundësia e pagesës së borxheve
28/06 11:49
Top News – Kriza e karburanteve ‘kafshon’ / Ja vendi që ndaloi shitjen e naftës për makinat private
28/06 11:44
Top News – Rusia, organizata më e madhe terroriste në botë! / Zelenski denoncon sulmin rus
28/06 11:43
Top News – Mblidhen të mëdhenjtë e NATO-s / Mbrojtja e Evropës dhe ndihma për Ukrainën në axhendë
28/06 11:42
Top News-Tragjedi në SHBA, të përvëluar deri në vdekje/46 viktima në kamionin e braktisur, emigrantë
28/06 11:40
Top Channel/ Kinezët mbushin pishinat, temperaturat mbi 40 gradë
28/06 10:48
Top Channel/ “I dua makinat” , njihuni me mekaniken e parë nga Emiratet
28/06 10:30
Top Channel/ 46 të vdekur në Teksas, emigrantët gjenden të pajetë brenda një kamioni
28/06 10:28
Top Channel/Ukrainë, sulm me raketa në qendrën tregtare: NATO përgatit 300 mijë trupa!
27/06 23:22
Top Channel/Roma në darën e flakëve, alarm në kryeqytetin Italian-devijohen fluturimet nga Ciampino!
27/06 22:29
Top Channel/ Në 1 janar “tërmeti”: Kroacia përgatitet per euron, shqetësime dhe shpresë!
27/06 22:23
Top Channel/ Moska dëbon diplomatët grekë, Rusia i shpalli “non grata”
27/06 21:47