Top News – Angli, mbyllen 3 pube/ Të dehurit nuk ruajnë distancën
07/07/2020 18:57

Vetëm pak ditë më parë u rihapën, por koronavirusi ka detyruar disa pabe në angli të mbyllin dyert sërish. Klientë në këto pabe kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, duke dëmtuar kështu që në fillim përpjekjet e vendit për tu rihapur. Pabet dhe restorantet u lejuan të presin klientë në angli nga 4 korriku, një ditë që u quajt super e shtuna nga mediat britanike në mesin e shqetësimeve për distancimin social dhe sjelljen pa norma. Klientëve në pabe, në të gjithë vendin, u kërkohej numri i telefonit para se të mund të hynin, në mënyrë që të ndihmohej gjurmimi i kontakteve nëse dikush do të rezultonte i prekur nga virusi. Tani, të paktën tre pabe janë mbyllur sërish pasi disa klientë rezultuan pozitivë për covid 19. Kryeministri Boris Johnson i bëri apel të gjithë atyre që konsumojnë alkool të silleshin me përgjegjshmëri, por pamjet gjatë fundjavës tregonin turma të mëdha jashtë pabeve pa distancim social dhe me vetëm pak persona që mbanin maska mbrojtëse. Dhe policia doli në përfundimin se nuk kishte asnjë gjasë që të dehurit të ruanin distancën sociale.

Top News – Trump-pas pandemisë/ Nuk kam folur me homologun kinez
11/08 21:14
Top News – Dhurata më e bukur/ Kylie Jenner feston 23 vjetorin
11/08 18:57
Top News – Maskë me të brendshme/ Miliarderi arrestohet në Norvegji
11/08 17:39
Top News – Hija e koronavirusit/ Ngrihet ngadalë nga Wuhani
11/08 16:02
Top News – 60 vjeç në karantinë/ Banderas, pozitiv me koronavirus
11/08 16:02
Top News – Vaksinat e mëparshme ulin rrezikun e koronavirusit
11/08 15:24
Top News – E para në botë/ Rusia regjistron vaksinën
11/08 15:00
Top News – Koronavirusi, rriten infektimet! Evropa merr masa të reja
11/08 14:55
Top News – Presidenti Trump do ta pranojë emërimin për rizgjedhje në Shtëpinë e Bardhë ose Getisburg
11/08 14:52
Top News – Dentistët kundër Covid-19/ Argjentinë, krah mjekëve në betejë
11/08 14:48
Top News – Kohë pandemie/ Dasmë në Los Angeles, ndërhyn policia
11/08 14:45
Top News – Liderja opozitare në Bjellorusi largohet nga vendi
11/08 13:43
Top News – “Bosi” i Apple-it/ Tim Cook në klubin e milionerëve
11/08 13:02
Top News – Nuk ndalet pandemia! 20 milionë raste në gjithë botën
11/08 12:28
Top News – Sekretari i shtetit, Pompeo turne njëjavor në Evropë
11/08 12:28
Top News – Trump le konferencën/ Të shtëna pranë shtëpisë së bardhë
11/08 12:09
Top News – Fëmijët dhe koronavirusi/ E përhapin si të ftohtin e zakonshëm
11/08 11:57
Top News – Agjencia Europiane:Të kthehen masat e parandalimit
11/08 11:55
Top News – Kina hakmerret sërish/ Sanksione për 11 shtetas të SHBA
10/08 22:18
Top News – Qeveria e Libanit/ Jep dorëheqjen pas shpërthimit
10/08 21:14