Top News – Aksidenti rëndë në Kodër Kashar/ Humbin jetën 3 persona, arrestohet drejtuesi i mjetit
05/03/2021 11:14

Një aksidentirëndë ka ndodhurr reth mesnatës në zonën e Kodër-Kasharit në Tiranë. Një automjet ku udhëtonin 4 persona ka humbur kontrollin duke u përplasur me murin e një banese. Si pasojë e aksidentit tragjik kanë humbur jetën 3 persona, mes tyre dy vëllezërit Ismail Sulaj, 66 vjeç dhe Belul Sulaj, 63 vjeç, kushërinjtë shoferit si dhe Dashamir Dema, 50 vjeç, kushëri i viktimave dhe shoferit.Nderkaq drejtuesi i mjetit, 29 vjecari Zija Murati, ka marrë lëndime nga aksidneti dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Pas veprimeve të kryera në vendin e ngjarjes policia ka arrestuar në flagrancë të 29-vjeçarin, që shkaktoi aksidentin tragjik, pasi duke drejtuar mjetin tip “Opel” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me murin e një banese në zonën e KodërKasharit. 29 vjecaritiështëbërëtestiialkoolitpërmeskampionittëgjakut, përtëparënëse ai ka qerne I dehurnëmometnin e aksidentit. Por mësohet se përgjigjja del pas disaditësh. NdërkaqZijaMuratimësohet se zotërontelejedrejtimipërautomjetprej 9 vitesh

Top News – Miliarda plehra mbulojnë Ishullin/ Datojnë që prej viteve 80’ dhe 90’
16/04 22:40
Top News – I penduari i operacionit “kompleks’/ KushI bënte pazaret për atentatet mafioze
16/04 22:11
Top Channel/ “Me ju përpara do të ndryshohet”, socialisti deklaron votën për Bashën
16/04 21:58
Top News – Armët e trazirave të vitit 1997/ Ende jashtë depove, Shqipëria rrezikon shumë
16/04 21:55
Top Channel/ Basha me banorët e Vaqarrit: Me 25 prill me votën do të ktheni autonominë vendore
16/04 21:49
Top Channel/ Balla në Labinot Fushë: Votoni Partinë Socialiste për të vazhduar zhvillimin e vendit
16/04 21:30
Top News – 600 mijë euro për një kabinë plazhi/ Qetësia që kërkojnë të pasurit në Britani
16/04 21:22
Top Channel/ Balla: Miqtë europianë mbështesin të ardhmen europiane të Shqipërisë dhe kryeministrin
16/04 20:48
Top Channel/ Prezantimi i projektit të portit të Durrësit, Alabbar: Moment historik!
16/04 20:47
Top Channel/ Masterplani i Portit të Durrësit/ EMMAR prezanton projektin për transformim
16/04 20:17
Top News – Pas 30 vjetësh, risi në zgjedhje/ Identifikim elektronik në 5199 qendra votimi
16/04 20:14
Top News – Të huajt me sytë nga Shqipëria/ Zgjedhjet, deklaratat e para në 26 prill
16/04 20:13
Top News – Ishte apo jo e pritshme…! Bien ndjeshëm infektimet me covid 19
16/04 20:12
Top Channel/1 shekull nga vizita e Godard.Personaliteti francez që u prit me ceremoni në Gjirokastër
16/04 19:59
Top Channel/ Bombë vëllait të ish-gjyqtarit, tritol në shtëpinë e të afërmit të gjyqtarit Ndreca
16/04 19:57
Top Channel/ Shqipëria, 942 mijë ton perime. Në vendet e para në rajon për prodhimet bujqësore
16/04 19:54
Top Channel/ Fushata ndihmoi biznesin. Partitë morën me qera dyqanet e mbyllura nga kriza
16/04 19:51
Top Channel/ Organet që dëmtoi covidi/ Të infektuarit, 10 vite më të plakur për shkak të pasojave
16/04 19:49
Top Channel/ Masterplani për portin turistik të Durrësit, pritet prezantimi i projektit
16/04 18:37
Top Channel/ Balla takim me banorët e Polisit: Votimi për Ilir Metën është anti kombëtar
16/04 18:06