Top News – Akademia ushtarake/ Xhaçka maturantëve-aplikoni në FA
03/08/2020 13:23

Tridhjetë vajza dhe djem përfunduan kursin 1-vjeçar të oficerit të ri në Forcat e Armatosura. Në ceremoninë e diplomimit të tyre mori pjesë edhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, e cila njoftoi rihapjen e Akademisë së Forcave të Armatosura për maturantët shqiptarë për ciklin akademik 2020-2023. Në prag të përzgjedhjes nga maturantët të universiteteve ku ata duan të studiojnë, ministrja Xhaçka u bëri thirrje atyre të marrin në konsideratë studimet bachelor në Akademinë e Forcave të Armatosura. “Sot, ushtria fillon e kthehet në një profesion të mirëfilltë, që ofron mundësi avancimi e karriere për çdo djalë e vajzë që ka dëshirën për t’i shërbyer vendit, aftësinë për të përballuar sfidën akademike, por edhe atë fizike e të terrenit si dhe disiplinën që është pjesë e karakterit të çdo ushtaraku. Prandaj ju bëj thirrje të gjithë maturantëve që besojnë se i plotësojnë këto kritere, që të aplikojnë për ciklin akademik 2020 – 2023. Dhe i garantoj që do të gjejnë këtu rrugë e mundësi jo thjesht shumë më të mëdha seç i kanë menduar, por edhe shumë më konkrete sesa ato që ofrojnë shumë e shumë degë të tjera të institucioneve të arsimit të lartë.”

Top News – Lokalet, baret e pishinat/ Hapen dhe në ambiente të mbyllura
27/09 16:39
Top News – Lehtësimet për biznesin/Rama-pa taksa, TVSH e kontrolle
27/09 16:25
Top News – Mediu akuzon Ramën/ ‘Sabotoi zgjedhjet e lira’
27/09 15:47
Top News – Tiranë, Këshilli bashkiak/ Rindërtimi i pallateve, nis procesi
27/09 14:58
Protokollet e sigurisë për baret dhe restorantet, MSH: Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme
27/09 14:15
Top News – Sekuestrohen 11 kg drogë/ Selenicë, në pranga dy persona
27/09 13:11
Shpejtësia e çmendur në autostradë/ 21 vjeçari me 197 km/h, patentat e kishte marrë 7 muaj më parë
27/09 12:45
Teodor Keko, bohemi i fundit/ Sonte në “Exclusive”, rrëfimi i bashkëshortes dhe miqve
27/09 12:29
Pesticidet dëmtojnë prodhimin/Në Panaja të Vlorës fermerët thonë se sezoni i rrushit s’është i mbarë
27/09 12:19
Tiranë/ Makina përplas 70-vjeçarin në Rrugën e Kavajës, pamjet nga i plagosuri i shtrirë përtokë
27/09 12:04
Mëngjes vjeshte në Vlorë, pushuesit shijojnë detin me dallgë: Pa koment
27/09 11:30
Top News – Me shpejtësi 197 km-h/ Pranga 7 shoferëve, hiqen 22 patenta
27/09 11:17
Top News – Kërkesat për azil në BE/ PD-219 mijë shqiptarë u larguan
27/09 11:07
Rama për rikandidimin në Vlorë/ “Mandati i tretë i PS-së do ketë prioritet zonat periferike e rurale të Vlorës”
26/09 23:02
Berat/ Benzi ku udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it, njëra prej tyre përfundon në spital
26/09 22:46
Aksident fatal në Orikum, makina përplas për vdekje qytetarin me biçikletë
26/09 21:11
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, lëvizje në disa institucione
26/09 21:10
Do kandidoni në Vlorë për deputet? Rama: S’më ndan dot asnjëherë, asgjë nga ky qytet!
26/09 20:19
Bullizmi kibernetik/ Videot e keqtrajtimit të të miturve, shpërndahen on line
26/09 19:47
Ligji i zgjedhjeve, s’ka konsensus/ Të hënën nis diskutimi në Kuvend, PD e LSI, 5 ditë kohë
26/09 19:46