Top News – 68 vjeç dhe në formë… / Vladimir Putin në gjueti arinjsh…
26/09/2021 19:03

Udhëheqësi i fortë i rusisë, Vladimir Putin është shfaqur në disa imazhe të reja që e tregojnë atë në mesin e siberisë së egër, e kjo, ndërkohë që ka shqetësime për shëndetin e tij pasi disa anëtarë të rrethit të ngushtë të tij u prekën nga covidi. Videot në stil-aksion, tregonin presidentin që gjuante arinj dhe peshkonte, dhe janë publikuar thuajse dy javë e gjysmë pasi ishin filmuar. Putin raportohet se është në vetëizolim për shkak të një shpërthimi covidi në rrethin e ngushtë të tij. Ai shihet sërish në pamje me ministrin e tij të mbrojtjes, besnik, në një udhëtim 72 orësh kampingu në tagë, që besohet se është një rezervat natyror në Khakasia. Imazhet tregojnë edhe ministrin Shoigu që tregon një shpellë ariu ku bisha jetonte. Ndërsa Putin drejton një makinë 4x4, një barkë në një lumë siberian, hedh grepin për peshkim dhe ecën përmes maleve. Lideri i kremlinit ka pranuar madje edhe se për pak kishte dalë nga rruga pasi kishte ngarë makinën krah një tufe drerësh që galoponin.

Top News- Bllokohet për 2 orë Parisi / Alarmi për bombë rikthen frikën e terrorizmit
27/10 20:22
Top Channel/ SHBA bllokon `China Telecom`: “Po na spiunoni, nuk na e hidhni dot”!
27/10 17:44
Top News- BE ‘nuk bën shaka’ / Pse i vendosi Polonisë 1 mln euro gjobë në ditë
27/10 17:20
Top News- Erdogan ka probleme mendore / Opozita turke akuza të ashpra ndaj presidentit
27/10 17:18
Top News – Vrasësi shqiptar kapet në Brazil / Zbulohet identiteti, e kërkonin edhe tre shtete
27/10 17:16
Top Channel/ Itali, nëna vret vajzat 3 dhe 11 vjeç dhe zhduket- i largoheshin babait të dhunshëm
27/10 15:52
Top Channel/Raporti:“Vetëm 2% e pasurisë së Elon Musk, do t`i jepte fund urisë nëpër botë”!
27/10 15:52
Top Channel/ Habit Eurostat: Shqipëria, vendi me numrin më të vogël të grabitjeve për frymë!
27/10 15:22
Top Channel/ “Çmendet” nafta në tregjet ndërkombëtare, çmimi- niveli më i lartë në një dekadë
27/10 15:08
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top News – Bolsonaro nën hetim penal / Për mënyrën se si e menaxhoi krizën e Covidit
27/10 14:10
Top News – Katër fëmijë u mbytën në Egje / Greqia fajëson Turqinë: Nuk po lufton trafikantët
27/10 14:09
Top Channel/ Hakmarrja e natyrës, shfaqen gropa në mes të detit si “shpagim për njeriun”
27/10 13:54
Top Channel/Skenari i luftës: Dongsha, ishulli ku nis ofensiva e SHBA-së nëse Kina mësyn Tajvanin!
27/10 13:49
Top News Natyra po hakmerret! / Vrimat gjigante mbushin brigjet e Detit të Vdekur
27/10 13:45
Top News – Stërvitja e parë me dronë / SHBA dhe Bahreini bashkojnë forcat në Gjirin Persik
27/10 13:36
Top News – Shqetësim për sigurinë kombëtare / SHBA anulon licencën e kompanisë kineze
27/10 13:29
Top News – Sulm kibernetik në Iran / Kaos në vend, mbyllen pikat e karburantit
27/10 13:27
Top Channel/Dhimbje koke dhe ethe, Moderna shpjegon efektet e pakta anësore të vaksinës tek fëmijët
27/10 13:06
Top News – Do të shuante urinë në botë / Vetëm 2 për qind e pasurisë së Elon Musk
27/10 12:59