Top News – 4 vrasjet e tmerrshme të shkurtit/ Nga Vlora në Shkodër, e fundit në Tiranë
27/02/2021 19:01

Muaji shkurt ka shënuar një kriminalitet të frikshëm jo për nga shifrat, por lloji i vrasjeve që kanë ndodhur. Nga njëra anë janë ato vrasje, për të cilat parandalimi është një mision i pamundur dhe nga ana tjetër edhe kapja e autorëve mund të jetë një utopi. Muaji shkurt nisi me një vrasje tipike mafioze, sikurse ishte ekzekutimi në mes të Fierit i Shkëlzen Kastratit. Vrasësit e qëlluan, teksa ai ndodhej në makinën e tij në një rrugë të Fierit. Ndonëse është deklaruar zyrtarisht se autorët janë identifikuar dhe ndaluar disa të shoqëruar, ende nuk ka asnjë emër vrasësi, thjesht dyshime të paprovuara deri më tani.

Top News – Rama jep lajmin e mire/ Pritet të zbresin në Rinas 208 mijë doza vaksinash
19/04 13:16
Top Channel/ Përfshihet nga flakët lokali pranë prefektures, në Fier
19/04 13:11
Top News – KPK shkarkon Kolë Hysenaj/ Prokurori nuk arriti të justifikonte 260 milionë lekë
19/04 13:07
Top News – Meta akuza ndaj qeverisë/ Bën apel për rivendosjen e shtetit të së drejtës
19/04 13:06
Top News – Rrëfet patronazhisti në “Breaking”/ ‘Patronazhimi, një sondazh i kryer vullnetarisht’
19/04 13:05
Top Channel/ Ambasadorët në Elbasan. 1 javë para zgjedhjeve takojnë drejtuesit e fushatës së partive
19/04 13:03
Top Channel/ Moti i paqëndrueshëm në ditët në vijim, por do të ketë rritje temperaturash
19/04 13:02
Top Channel/ Lezhë, vijon vaksnimi me të moshuarit dhe punonjësit e hoteleri turizmit
19/04 13:01
Top Channel/ Vijon vaksinimi i punonjësve të hoteleve në Durrës e të moshuarve
19/04 13:01
Top Channel/ Vaksinohen pacientët e dializës në Gjirokastër
19/04 13:01
Top News – Shtyhet afati i hapjes së Kapshticës/ Greqi, masat anticovid mbyllin pikën kufitare
19/04 12:49
Top Channel/ Papunësia e bëri artiste. Historia e artizanes nga Bulqiza
19/04 12:47
Top News – Operacion antidrogë në Korçë/ Kapen dhe arrestohen në flagrancë 3 shtetas
19/04 12:45
Top News – Përplasi 10-vjeçaren në Bulqizë/ Arrestohet 32-vjeçari, policia- ishte i dehur
19/04 12:24
Top News – ‘Ju presim si kryeministër këtu’/ Basha bisedë online me partinë konservatore britanike
19/04 12:07
Top News – Parandalohet vrasja e çiftit/ Policia e Tiranës jep detajet se si nisi konflikti
19/04 11:35
Top News – Shpërthimi me eksploziv/ Fushë Krujë, policia shoqërohen disa të dyshuar
19/04 11:32
Top News – Rrëfimi i një patronazhisti/ Si mblidhen të dhënat sekrete për PS
19/04 10:12
Top News – Votimi i emigrantëve/ Dështim i politikës edhe në këto zgjedhje
19/04 10:08
Top News – Publikimi i të dhënave personale/ Ku po përqëndrohet puna hetimore e SPAK!
19/04 10:06