Top News – 3 të vrarë në rrugët e Romës/ Vdes gjyshi dhe dy nipat, autori me probleme mendore
13/06/2021 15:18

Një burrë hapi zjarr në një rrugë në Ardea, pranë Romës. Dy fëmijë, Daniel dhe David, 3 dhe 8 vjeç, dhe gjyshi i tyre u qëlluan nga plumbat. Pas ardhjes së karabinierëve, autori u mbyll në shtëpi. I moshuari vdiq menjëherë, ndërkohë që dy fëmijët u trasportuan në spital me helikopter. Fatkeqësisht, edhe njëri nga dy fëmijët nuk ia doli, dhe vdiq më pak se një orë pas episodit. Ndërsa gjendja e djalit tjetër ishte shumë e rëndë dhe mjekët u përpoqën ta stabilizonin. Por, përpjekjet e tyre nuk patën sukses, dhe pak më vonë vdiq edhe djali tjetër. Ngjarja ndodhi në një kompleks rezidencial në Colle Romito. Ndërkohë, sipas Mario Savarese, kryetari i bashkisë së Ardeas, autori duket se është një person i paqëndrueshëm që edhe më parë ka shfaqur sjellje problematike. “Mendohet se gjithçka ndodhi për arsye të kota. Por ne ende nuk dimë asgjë të saktë," tha ai. Burri, autori i dyshuar i krimit, është 34 vjeç dhe ka probleme mendore.

Top Channel/A pengojnë vaksinat shtatzaninë?Mjekja Enriketa Kroi:SHBA vaksinohen dhe gratë shtatzëna
24/07 19:41
Top Channel/ Kavaja në emergjencë mjedisore/ Mbeturina gjithandej, digjen edhe në landfille ilegale
24/07 19:36
Top Channel/Sirianët, 2500€ për Shqipëri/Shqiptarët pjesë e rrjetit të trafikantëve që nis nga Siria
24/07 19:32
Top News – Flota e parë e autobusëve të gjelbër/ Veliaj: Do modernizojmë transportin publik
24/07 17:47
Top News – Policia ve në pranga disa qytetarë/ Dhunë në familje, përndjekje e rrahjen e gjyshes
24/07 16:55
Top News – Hapën memorialin e ushtarëve grekë/ Në kërkim nga policia e gjirokastrës autorët
24/07 16:37
Top Channel/ Prej dy ditësh, zjarri në fshatin Dukat po djeg shkurret, rrezikohet pylli i Llogorasë!
24/07 16:29
Top Channel/ 11 shoferë në pranga në 24 orë, Policia:Mos ‘fluturoni’ për të arritur sa më parë detin
24/07 16:27
Top News – Ringrihet turizmi në vend/ Shifra optimiste, më shumë pushues nga Kosova
24/07 16:14
Top News – Banka Botërore studion vendin/ 2 qytetet në rrezik nga tërmeti e përmbytjet
24/07 16:00
Top News – Drejtoreshë për Ngrohjen Globale? Eli Fara paralajmëron padi: Kam punuar me djersë
24/07 15:52
Top Channel/ Pikturat e Maks Velos në Artkand! Prezantohen dhe pikturat e Zajmit, Shkrelit e Kaçakut
24/07 15:48
Top Channel/ Gjyqi i mashtruesve afrikanë: Krijuan bazën në Shqipëri, mashtronin kompanitë e huaja
24/07 15:42
Top Channel/ Shkodra e viteve ’40! Hapet ekspozita me 80 fotot e papublikuara të Pjetër Rraboshtës
24/07 15:41
Top Channel/ “Preken zemra, veshkat dhe mëlçia” Pasojat pas Covid prekin shumë të shëruar
24/07 15:27
Top Channel/ Tiranë, mbërrijnë autobusët elektrikë, bashkia fut në qarkullim 20 mjete në gusht
24/07 15:24
Top Channel/Kosovë, kërkohet vaksinim derë më derë. Komunitetet rome e egjiptiane refuzojnë vaksinën
24/07 15:17
Top Channel/ Veliaj prezanton autobusët e gjelbër “Go Green”: Të parët në rajon
24/07 15:09
Top News – Meta – Kryemadhi përtej oqeanit/ Udhëtimi në SHBA, për arsye private
24/07 15:05
Top News – Temperaturë, dhimbje koke e të vjella/ Viroza e re në qarkullim, kalo-nuk është delta
24/07 14:40