Top News- 15 viktima nga aksidentet dhe atentatet/ Qershori përgjak vendin, ngjarjet në 30 ditë
30/06/2022 21:38

Qershori përgjaku Shqipërinë, kjo pas numrit të lartë të aksidenteve dhe atentateve mafioze. Në toal janë 15 të vdekur dhe 11 të plagosur si pasojë e tyre. Shkodra mbetet ndër kryeqendrat e krimit, teksa më 3 qershor u ekzekutua Naim Bajri. I plagosur mbeti punonjësi I tij Astrit Zeneli. Më 8 qershor Mariglen Hakës i bëhet atentat në një kryqëzim në Nikël. Plumbi e kapi të riun në fytyrë (nofull), duke e lënë të plagosur. Në shtator te 2019 Hakës iu be një atentat në Nikël, ku mbeti e vrarë halla e tij shpresa Basha. Më 9 qershor një aksident tragjik i mori jetën familjes së efektivit Sokrat Lelaj në Fier. Aksidenti ndodhi në Buzëmadh të Fierit. Ndërroi jetë Sokrat Lelaj 54 vjeç, i cili ishte efektiv i FNSH-së dhe vjehrra e tij Bylyre Salaj 78-vjeçe. Më vonë në spital ndërroi jetë edhe bashkëshortja e Sokratit, Fatbardha Lelaj, 53 vjeçe.

Top Channel/ Zjarret, 26 vatra! Terreni i vështirë pengon fikjen
08/08 15:15
Top News – Ndryshe në opozitë, ndryshe në Qeveri!/ Rama, dy qëndrime për vrasjet nga garda e policia
08/08 15:14
Top Channel/Hetimet për tragjedinë e Himarës! Bashkitë bregdetare probleme me korridoret e lundrimit
08/08 15:11
Top News-Urdhër i prerë nga Këshilli i Europës!/Shqipëria, e detyruar për akses në dokumente zyrtare
08/08 15:07
Top Channel/Situatë e vështirë në fshatrat e Shkodrës, zjarrfikësit dhe ushtria bllokohen nga flakët
08/08 14:55
Top News – Berisha paralajmëron revoltë!/ Publikon programin e emergjencës me disa kërkesa
08/08 14:55
Top News – Rimbursimi i fermerëve për grurin/ Braçe: procesi burokratik, por duhet të aplikoni!
08/08 14:42
Top Channel/ Në operacion u përfshinë 250 forca policore, si u kap gati një ton mariuanë në det
08/08 14:04
Top Channel/ “Syri” kap gomomen në Jon/ Në operacion 250 efektivë, arrestohen 3 shqiptarë
08/08 14:03
Top Channel/Mbetet problematik trafiku në Lezhë, ardhja e emigrantëve krijon radhë të gjata makinash
08/08 12:50
Top Channel/ Vijon vatra e zjarrit në Librazhd, zjarrfikësit dhe banorët në “luftë” me flakët
08/08 12:45
Top Channel/ Ushqimi i shëndetshëm. Vaktet, me masë dhe ushqime që treten shpejt
08/08 12:22
Top News- 5 të plagosur nga parakalimi i gabuar!/Aksident në aksin Lezhë-Shkodër, bllokohet trafiku
08/08 12:21
Top Channel/ Emigrantët zgjedhin Talen, por turistët kërkojnë të përmirësohet infrastruktura
08/08 12:16
Top Channel/ Protestë në Durrës. Pronarët e mjeteve të ujit, kundër bllokimit
08/08 12:06
Top Channel/ Zjarri në Mirditë, banorët e fshatit Bukmir u larguan nga shtëpitë
08/08 12:03
Top Channel/Aksident në aksin Lezhë-Shkodër/ Në gjende të rëndë tre persona, transportohen në spital
08/08 11:24
Top News – Dy automjete përplasen ‘kokë më kokë’, 5 të plagosur; 2 në gjendje të rëndë
08/08 11:20
Top News – Zjarret, situata më e stabilizuar/Në disa zona, pati shpërthime granatash e municionesh
08/08 11:05
Top News-E hëna e protestës së radhës për Jonadën/Sërish përpara Ministrisë së Brendshme, ja kërkesa
08/08 10:30