Top News – 133 të arrestuar në vetëm një javë/ Krimi nuk njeh pushim, sekuestrohen 2 mln euro pasuri
26/06/2022 12:06

Policia e shteti ka bërë bilancin ku gjatë kësaj jave janë arrestuar dhe proceduar penalisht 469 persona nga të cilët 133 kanë rënë në pranga ndërsa 27 janë shpallur në kërkim. Sipas njoftimit të policisë gjatë kësaj jave janë finalizuar 37 operacione të cilat kanë çuar në sekuestrimin e sasive të ndryshme lënde narkotike të dyshuara kanabis, kokainë, ekstazi, MDMA, fidanë dhe bimë të dyshuara narkotike kanabis, mallra të ndryshëm të dyshuar të kontrabanduar, 3 peshore elektronike, 97 aparate celulare, 1 tablet, 2 laptopë, 2 aparatura DVR, 12 automjete, 2 palë portotarga elektrike për fshehjen e targave, 5 paruke, 1 pasaportë e dyshuar e falsifikuar, biçikleta të vjedhura, medikamente që dyshohet se janë të kontrabanduara në vendin tonë, 1 valixhe me çipsa, si dhe shuma parash dhe asete që dyshohet se e kanë burimin nga aktivitete kriminale. Pasuria e sekuestruar e cila dyshohet se rrjedh nga aktivitetet kriminale, shkon në vlerën 2 milionë euro. Ndërkohë po gjatë kësaj jave janë pezulluar 763 leje drejtimi, nga të cilat: 601 për shpejtësi mbi normat e lejuara, 84 për drejtim mjeti, në gjendje të dehur dhe 78 për qarkullim në sens të kundërt. Si pasojë e këtyre kontrolleve janë arrestuar 86 drejtues mjetesh, nga këta: 36 për drejtim mjeti, në gjendje të dehur dhe 50 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

Top Channel/ Vrasje në mes të Elbasanit/ Qëllohet për vdekje një person pa precedent penal
18/08 09:25
Top Channel/ Arrestohen vëllezërit që vranë 41-vjeçarin në Sarandë, prangoset dhe punëdhënësi
18/08 09:24
Top News – Atentati në Elbasan me një të vrarë/Zbardhen detajet, ja si ndodhi vrasja e 33 vjeçarit
17/08 22:55
Top Channel/”Ku është?”/ Familjarët e traumatizuar kërkojnë trupin e Madrit Ulqinakut
17/08 22:53
Top Channel/ Atentat në Elbasan! Vritet me armë Madrit Ulqinaku, autori 20-vjeçar në kërkim
17/08 22:39
Top News – Grabitet argjendaria në Lezhë/Autori një i mitur, shpallet në kërkim nga policia
17/08 22:31
Top News – Ekzekutim në Elbasan, policia blindon qytetin për autorët
17/08 22:21
Top News – Sherri për vendin e parkimit që i mori jetën 41 vjeçarit në Sarandë, autori në kërkim
17/08 22:05
Top Channe/ I riu nga Laçi vret 41-vjeçarin për një vend parkimi, shpallet në kërkim
17/08 21:55
Top News – Vrasje me thikë në mes të Sarandës/Dy viktima në pak orë, njëri shtetas italian
17/08 21:30
Top News – “Skifterët’ e Lezhës vjedhin argjendarinë/Policia rrethon disa lagje, nuk dihen autorët
17/08 21:11
Top Channel/ Grabitet argjendaria në qendër te Lezhës! Grabitësit largohen të pashqetësuar
17/08 21:09
Top Channel/ Nëpunësit e gjykatave në protestë, kërkojnë rritje pagash! Padisin KLGJ dhe Financat
17/08 20:05
Top News – Rritet sërish çmimi i naftës!/Ulet ndjeshëm benzina dhe gazi, ja sa do të shiten
17/08 19:19
Top News-‘Përvëlohet’ Shqipëria këtë fundjavë/ Troket i nxehti afrikan, vjen nga brigjet greke
17/08 17:02
Top News- Djemtë e lindur në 1997, nga krimi në krim!/ Duan hak për viktimat e vitit të ‘mbrapshtë’
17/08 16:27
Top News-Rregullorja e re për shkollat 9-vjeçare/Nga bllokimi i celularëve tek masat e braktisjes
17/08 16:16
Top News – Një ditë me fermerët e Divjakës/ Nga vjelja e prodhimit, deri tek tregtarët e mëdhenj…!
17/08 16:04
Top News-Pas 7 vitesh në kampin sirian të Al Holit/Dëshmia në spak e gruas së ‘Kasapit të Kaçanikut’
17/08 15:52
Top Channel/ Kampionati nis më herët, do ndërpritet për një muaj për shkak të botërorit
17/08 15:49