Top News – 13 vite nga zhdukja e Madeleines, policia me një pistë të re
04/06/2020 13:36

Policia po bën apel për ndihmë nga publiku për zgjidhjen e rastit të Madeleine McCann, pasi njoftoi se një abuzues ishte i dyshuar i ri. Një gjerman 43 vjeçar, emri i të cilit nuk është dhënë, është aktualisht në burg. Ai besohet se ka qenë në zonën ku Madeleine është parë për herë të fundit, kur ajo u zhduk në Portugali 13 vite më parë. Prindërit e Madeleines, Kejt dhe Xherri MekKenn, sipas një zëdhënësi të familjes, mendojnë se zhvillimi i fundit është shumë domethënës. Klarence Mitchell, që përfaqëson familjen që nga zhdukja e tre vjeçares, tha se në 13 vite ai nuk mund të kujtonte asnjë rast në të cilin policia të ketë qenë kaq specifike për një individ. Ai tha se nga të gjitha pistat dhe të dyshuarit e mundshëm që janë përmendur në të shkuarën, nuk ka patur asnjëherë diçka më të qartë se tani, dhe jo nga një por nga tre forca policie.

Top News – Spitali në Romë/ Ndan binjakët e bashkuara në kokë
07/07 20:47
Top News – Kryeson Japonia/ Pasaportat më të fuqishme në botë
07/07 20:40
Top News – Studimi në Britani/ 22% e të prekurve me simptoma
07/07 19:25
Top News – Murtaja bubonike/ OBSH: Për momentin nuk ka rrezik
07/07 19:18
Top News – Presidenti i Brazilit/ Bolsonaro preket nga koronavirusi
07/07 19:16
Top News – Angli, mbyllen 3 pube/ Të dehurit nuk ruajnë distancën
07/07 18:57
Top News – Lufta ndaj Hiv-Aids/ Koronavirusi rrezikon përparimet
07/07 18:56
Top News – Nudo e pa maska në liqen/ Itali, gjoba të majme për turistët
07/07 18:26
Top News – Skandali në SHBA/ Kopje të kasetave të Epstein
07/07 18:21
Top News – Rikthehet izolimi/ Melburni mbyllet për gjashtë javë
07/07 18:18
Top News – Temperaturat në Arktik/ Qershori, me i nxehti i regjistruar
07/07 18:01
Top News – Pretendohet se s’ka infeksione me Covid/ Misioni i OBSH-së ‘zbarkon’ në Turkmenistan
07/07 15:31
Top News – Macron shkarkon ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner
07/07 15:02
Top News – Italia ndjen mungesën e turistëve amerikanë
07/07 14:55
Top News – Lufta e tarifave BE-SHBA: Kërcënim me taksa 100%
07/07 12:55
Top News – Ushtria gjermane/ Stërvit qentë për të gjetur Covid
07/07 11:58
Top News – Ish ndihmësja e Melania Trump, rrëfime “eksplozive” në librin e ri!
07/07 11:37
Top News – Spanja dhe Suedia/ Dyshime mbi imunitetin e tufës
07/07 11:18
Top News – Seul, spektakël në qiell/ Mesazhe sensibilizimi me drone
06/07 22:40
Top News – Lufta me taksa/ BE dhe SHBA në tjetër përplasje
06/07 22:35