Top Channel/ Zgjedhje në Serbi. Votohet për presidentin dhe parlamentin
03/04/2022 11:54

Qytetarët e Serbisë votojnë të dielën e 3 prillit për zgjedhjet presidenciale, e po ashtu edhe për ato parlamentare, në të cilat, Presidenti aktual aleksandër vucic dhe po ashtu Partia Përparimtare Serbe pritet të dominojnë. Përvec Vuçic, janë 7 kandidatë të tjerë në garë për të qenë presidenti i ardhshëm i Serbisë, katër prej të cilëve vijnë nga pjesa nacionaliste e spektrit politik. Por Sfiduesi kryesor i Vuçic në këto zgjedhje është ish-shefi i ushtrisë Zdravko Ponosh – një gjeneral në pension, kandidat i kampit opozitar pro Bashkimit Evropian.

Top Channel/ Rrezik për trazira në Malin e Zi, Gjukanovic, thirrje për qetësi!
01/07 15:28
Top News – Abazoviç, marrëveshje me Kishën serbe…! / Ndërhyn Gjukanoviç, bën thirrje për qetësi
01/07 14:11
Top News – Ballkani perëndimor po ‘mbytet’ / Cilësia e ajrit shqetësuese, ndotja në nivel të lartë
01/07 12:55
Top News – Sofje-Shkup, zgjidhet kriza / Kompromis me shumë të panjohura, ‘po’ planit francez
01/07 12:44
Top News -Një shqiptar në Kuvendin e Serbisë/Shaip Kamberi deputet, u përsëritën zgjedhjet në Tërnoc
01/07 12:17
Top Channel/ Lajçak: Situatë e re në procesin e bisedimeve Kosovë – Serbi
30/06 23:12
Top News- Greqia i kërkon SHBA 40 avionë F35/Në garë me Turqinë për sundimin e Egjeut
30/06 18:06
Top News- Greqia do dërgojë anije në Ukrainë!/Plani i NATO për të furnizuar botën me grurë
30/06 18:01
Top News – Macron premton zgjidhje për negociatat!/Franca ‘në aksion’ për ngërçin Maqedoni-Bullgari
30/06 16:43
Top News -Lajçak frikë për tensione Kosovë-Serbi/‘Situata ndryshoi brenda natës pas reciprocitetit!’
30/06 16:42
Top News – Ballkani, jo shesh lojërash për Putinin / Johnson dërgon ekspertë ushtarakë në Bosnje
30/06 13:20
Top News – 500 euro për të parë diellin në Greqi/Kërkesa e kamarierit shokon turistët në Mykonos
30/06 13:17
Top Channel/ Shqiptarët shpëtojnë foshnjën në Greqi, ndalojnë babain që donte të mbyste fëmijën
30/06 13:11
Top Channel/Kthehen tensionet për targat, Vuçiç: “Nuk ka dialog me Kosovën”!
30/06 12:15
Top News – Vuçiç: Dialog me Kosovën nuk ka! / Pa Lajçak në konferencë: Nuk do bëjmë luftë, por…
30/06 12:10
Top News- Shqiptarët shpëtojnë foshnjën nga vdekja/ Athinë, babai tentoi ta mbyste në mes të rrugës
29/06 21:26
Top News- Greqia, shumë e shtrenjtë për grekët…!/Zgjedhin Dubain, ishujt janë të papërballueshëm
29/06 19:34
Top News-Abazoviç ‘thyen akujt’ me Serbinë /Premton marrëdhënie vëllazërore me Beogradin
29/06 18:32
Top News – Kurti takon Vuçiçin në korrik / Lajçak optimist, në tryezë Asosacioni i Komunave Serbe
29/06 14:56
Top Channel/Dy ditë nga “ultimatumi” i BE-së, Kovacesvki: Negociata me Sofjen, cfarë ndodh të enjten!
28/06 19:00