Top Channel/ “Vijnë e dredhin by*ët”, arrestimi i këngëtarëve në Zvicër, deklarata e fortë e koleges
19/04/2024 16:34

Detaje të reja zbardhen rreth aksionit të policisë zvicerane për arrestimin e disa këngëtarëve shqiptarë në lokale nate. Mësohet se nga kontrollet e ushtruara në 13 lokale nate në Zyrih, në pranga kanë rënë 47 persona, ndërsa janë sekuestruar pistoleta, municione, një shkop bejsbolli, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch. Gjatë inspektimit në një festë shqiptare të shtunën e kaluar, policia arrestoi shtatë persona, përfshirë disa yje të muzikës, mes tyre Sinan Vasaliu, Soni Malaj, reperi Don Phenom dhe Eugena Aliu. Policia kantonale e Cyrihut prishi një festë shqiptare në Buchs ZH të shtunën e kaluar. Artistët kishin planifikuar të performonin në një klub, por disa prej tyre nuk kishin leje pune. Lidhur me këto arrestime të këngëtarëve, një këngëtare shqiptare në Gjenevë u shpreh pro arrestimit të kolegëve. Sipas saj, nuk mund të fitohen shuma të majme pa paguar asnjë taksë.

Top Channel/Rama “bekon” marrëveshjen! Universiteti Bujqësor dhe BOKU i Vjenës, partneritet 4 vjeçar
28/05 15:29
Top News/ ‘Drogën e porositi vëllai’/ Dërgesa e dështuar e 7 kg kokainë për në Angli
28/05 15:25
Top Channel/Arrest për vdekje në punë, dyshime se punëtori humbi jetën se nuk u respektuan rregullat
28/05 15:20
Top Channel/ Droga në portin e Durrësit, Gjykata lë në burg të arrestuarit. Do dërgohej në Angli
28/05 15:19
Top Channel/ Atentati ndaj ish prokurorit Ndoji, SPAK dërgon për gjykim 9 persona. Zbardhen ngjarjet
28/05 15:12
Top Channel/ Balla dhe Duka kundër dhunës në stadiume dhe trukimit të ndeshjeve
28/05 15:11
Top News/ Meloni falenderon Edi Ramën / ‘Puna për kampin e refugjatëve po ecën mirë’
28/05 14:49
Top Channel/ Balluku inspekton punimet në tunelin e Llogarasë: Gati në afatin që kemi premtuar
28/05 14:47
Top News/ Basha për turin me diasporën/ ‘Shqipëria boshatiset, Rama show me emigrantët’
28/05 14:46
Top Channel/ I njohur për vrasje, “sadisti” shqiptar qëllon 10 herë një person në Spanjë
28/05 14:35
Top Channel/ Shpërthen menaxheri i Uzunit: Padrejtësi, nuk e meritonte të lihej jashtë Euro2024
28/05 14:34
Top Channel/ Homoseksualët të bëhen priftërinj? Papa Françesku përdor termin nënçmues
28/05 14:26
Top Channel/ Cilët i vunë eksploziv hotelit të babait të Ervin Matës! SPAK zbardh ngjarjen
28/05 14:17
Top News/ Protesta e radhës para Bashkisë/ Opozita hedh vezë e molotov, thirrje për Altin Dumanin
28/05 14:08
Top News/ Në prag të sezonit turistik/ Vetëm në prill u futën në Shqipëri mbi 1 mln persona
28/05 13:34
Top News/ Qendër masazhesh për prostitucion/Në kërkim administratori 19-vjeçar, në pranga menaxherja
28/05 13:07
Top Channel/ Protesta e 9-të e opozitës, tubimi para Bashkisë së Tiranës. Policia masa për sigurinë
28/05 13:05
Top Channel/ Raporti vjetor i BSH, Guvernatori Sejko bën bilancin e punës, raporton tek Ekonomia
28/05 13:03
Top Channel/ 60 minuta protestë, ja çfarë ka mbetur para godinës së Bashkisë
28/05 13:01
Top Channel/ Protesta e Rithemelimit te Bashkia mbyllet brenda 60 min, molovët rrezikojnë qytetarët
28/05 13:00