Top Channel/ Vëllezërit qëllohen me armë/ Vlorë, plumba në plazhin e mbushur plot me turistë të huaj
04/07/2022 19:32

Konflikti mes dy vëllezërve në vlorë për fitimet e biznesit të përbashkët në plazhin e rradhimës, degjeneroi deri në përdorimin e armëve mesditën e të hënës. Beniamin Kondi i cili jeton në angli ka debatuar me të vëllain Edison Kondi një natë më parë, debat që vijoi dhe të hënën por këtë rradhë duke përdorur dhe armët. Mësohet se me armë zjarri ka qëlluar edisoni, në drejtim të të vëllait por pa e prekur. Të dy vëllezërit u larguan me shpejtësi nga ambjenti I plazhit që ndodhet në zonën e rradhimës, ndërsa policia u vu në ndjekje të tyre dhe pas pak orësh i ka arrestuar të dy. Ndërkohë mësohet se beniamin kondi që jeton në britaninë e madhe, ka precedent të mëparshëm penalë, ka qenë në burg në angli. Përdorimi I armëve ka rrezikuar jetën e shumë turisytëve që ndodheshin në pllazh në atë moment. Pas krismave ata kanë ikur në panik. Shumica e pushuesve ishin të huaj. Turistët italianë tregojnë me detaje ngjarjen

Top News – Mbërrin në Durrës anija nga Ukraina/Ankorohet në port me 6 mijë ton grurë
10/08 10:51
Top Channel/ Mbërrin në Portin e Durrësit anija me 6 mijë ton grurë nga Ukraina
10/08 10:28
Top Channel/ Trump nën hetim, FBI bastis resortin e ish-presidentit ne Florida
09/08 20:14
Top News-I kërkuar në Gjermani për 36 ngjarje kriminale/Gjykata e Tiranës miraton ekstradimin e tij
09/08 20:14
Top Channel/ Të gjithë duan të bëhen inxhinierë, dega më e kërkuar nga maturantët
09/08 20:03
Top News-E ngjashme me historitë e telenovelave/Dalin sms e ‘pengmarrjes’ së Marjusit dhe Ersidës
09/08 19:55
Top Channel/ Çmimet në Greqi, ulet energjia dhe karburantet, i lartë inflacioni
09/08 19:48
Top Channel/ Gruri më i lirë, buka jo! Fao: Çmimet ranë 14%, por furrat tona e shesin shtrenjtë
09/08 19:45
Top Channel/ Lumë parash për AKSHI-in/ Pas sulmit, miliona vende pune për agjencinë e informacionit
09/08 19:43
Top Channel/ Vrasja e Kastriot Recit, ADN shpëton të dyshuarin e prokurorisë
09/08 19:41
Top Channel/ Aksident në Rrilë të Lezhës, makina përplas motorin!
09/08 19:38
Top News-Aksident në Lezhë, makina ‘kokë më kokë’ me motorin; një person i plagosur
09/08 19:31
Top News-‘Hakmarrja’ e Ramës ndaj Dritan Lelit/Gjobitet 500 mijë lekë, shkak ndotja e Vlorës
09/08 19:29
Top Channel/E lidhi pas makine dhe tërhoqi zvarrë qenin, policia gjobit shoferin 55-vjeçar në Vlorë
09/08 19:10
Top News-Pas tragjedisë së Himarës me Jonadën/Në vend të Kumbaros, Rama shkarkon zëvendësen e saj
09/08 19:08
Top News- Me dorë të hekurt! Arrestohen 26 shoferë/Asnjë tolerancë për të rrezikshmit në rrugë
09/08 17:43
Top News-20 vite burg për zjarrvënësit e pyjeve/Ja çfarë ndodh dhe përse e djegin shqipërinë
09/08 17:27
Top News- Dosja që bën bashkë Berishën dhe Alibeajn/Demokratët kërkojnë shtimin e numrit të bashkive
09/08 16:00
Top News – 20 vite burg për zjarrvënësit e pyjeve/Ja çfarë ndodh dhe përse e djegin shqipërinë
09/08 15:59
Top News – 2 mijë studentë më pak në universitete/Ekspertët e arsimit zbulojnë arsyet kryesore
09/08 15:34