Top Channel/ U gjet me plumb në kokë, kush e nxorri në pritë ish shefin e anti drogës!
12/06/2021 15:43

Vdekja e ish shefit të antidrogës, njëkohësisht oficeri i lartë i policisë së Ulqinit, Rudolf Elezovic, vazhdon të mbetur e rrethuar me mister. Policia e malit të Zi e gjeti trupin e tij të pajetë disa ditë më parë në Lumin Buna, në kufi me Shqipërinë. “Autopsia vertetoi se bëhët fjalë për oficerin Elezovic dhe Prokuroria e Lartë e Shtetit në Podgoricë po punon për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e drejtorisë policore. Mediat vendase shkruajne se polici kishte një plagë plumbi në kokë, por në vendngjarje nuk u gjet asnjë armë. Ato pretendojnë se Elezovic e kishte lënë armën e shërbimit në shtëpi dhe ka dalë të takojë një person të panjohur për famijarët, të cilëve u ka thënë se do të shkonte në Shkodër e do të kthehej shpejt. Mendohet që mund të ketë qenë një kurth. Zhdukjen e 54 vjecarit e raportoi e shoqja, Marina që në 27 maj. Mëesohet se kohët e funditk Elezovic kishte punuar në sektorin e anti-trafikut në Policinë Kufitare të Malit të Zi dhe kishte hetuar trafikun dhe goditjen ndaj trafikantëve në të dyja anët e kufirit në bazë të marrëveshjes dypalëshe. Autoritetet malazeze nisën menjëherë hetimet duke kërkuar bashkëpunim dhe mbështetje edhe nga autoritetet shqiptare.

Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50
Top Channel/ Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator
05/08 11:17
Top Channel/ Nuk ndalet Rihanna! Zyrtarisht miliardere
05/08 10:38
Top News-Mbante tankun në shtëpi/ Gjermani, gjobitet me 250 mijë euro pensionisti
05/08 10:33
Top Channel/ Disa shtete planifikojnë dozën e tretë të vaksinës, OBSH i kritikon:Po vendet e varfra?
05/08 02:13
Top Channel/ Francë, flamingot dynden drejt kriporeve, ekspertët analizojnë gjendjen shëndetësore
04/08 22:52
Top News-1 vit nga shpërthimi i Beirutit/ Qytetarët në protestë, kërkojnë drejtësi
04/08 22:06
Top News – Përmbytjet rrezikojnë globin/Ndryshimet klimatike, pasoja të rënda deri në 2030
04/08 22:06
Top Channel/ Nuk është muzika! Çfarë e bëri Rihannën miliardere?
04/08 21:47
Top Channel/ Dua Lipa po i djeg pushimet në jug! Daily Mail, disa shkrime për artisten e Shqipërinë
04/08 21:41
Top News – Kundër dozës së tretë të vaksinës/OBSH-të pezullohet deri në fund të shtatorit
04/08 21:39
Top News-Lojërat Olimpike të Tokios/ Shkon në 322 numri i personave të infetkuar
04/08 21:38
Top News-160 zjarre, nën kontroll/ 14 ende aktive, vijon puna për shuarjen e flakëve
04/08 19:24
Top News-Miqtë i ka bërë armiq/ Aktorja e njohur tregon arsyen, çuditen fansat
04/08 18:16
Top News – Pozuan me pacientët pa ndjenja gjatë operacionit, ndëshkohen mjekët
04/08 17:31
Top News – Pamje horror! ‘I fusin drogë në alkool’ ja si çmendet adoloshentja…
04/08 16:16
Top Channel/Me granatë në dorë.Burri futet në ndërtesën qeverisëse në Kiev,kërcënon do e shpërthejë
04/08 16:09
Top News – Perëndimi nën kërcënim / Al Kaeda bashkohet me talibanët, djep i ri xhihadi
04/08 15:51
Top News – Alarm kombëtar! Sulmi i rrezikshëm nga hakerat, thirrje qeverisë
04/08 15:48