Top Channel/ Tritol vrasësit në Durrës. Shpërthimi në banesën e Ilir Koçiljas, vrau fqinjin për parkim
26/02/2024 23:21

Një shpërthim ka tronditur mbrëmjen e së hënës lagjen nr. 4 të qytetit bregdetar të Durrësit, ndërsa kamerat e sigurisë në zonë, pamjet e të cilave janë siguruar nga TCH, kanë fiksuar personin e dyshuar si autor të vendosjes së lëndës plasëse. I veshur me të zeza dhe kapele e me kokë ulur ai shfaqet, 7-8 minuta para shpërthimit, me një qese në dorë, dhe më pas pa të. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit të kësaj ngjarjeje kriminale që ka cenuar sigurinë në komunitet. Lënda plasëse që dyshohet të jetë e llojit tritol u vendos në pjesën e jashtme të dritares së banesës së Ilir Kociljas, 35-vjecarit të arrestuar, i cili ditën e Shën Valentinit vrau me thikë fqinjin e tij Halil Koka. Pas arrestimit të Kociljas, banesa është e mbyllur dhe në të nuk jeton askush, pasi familjarët e tij jetojnë jashtë vendit, sic pati deklaruar vetë Kocilja gjatë seancës për caktimin e masës së sigurisë në gjykatë. Nga shpërthimi janë shkaktuar vetëm dëme materiale, ndërsa banorët e lagjes janë tronditur nga ngjarja që ktheu pasigurinë dhe vëmendjen te vrasja e ndodhur më 14 shkurt, pas konfliktit banal për vendparkimin.

Top News/Prilli, muaji i fundit për mbjelljen e pemëve/Veliaj-Ju ftoj të bëheni pjesë e fushatës
13/04 17:20
Top News/ Gjykata e Apelit ‘rrëzon’ Olldashin/ Nuk pranohet kërkesa për përjashtimin e gjyqtares
13/04 16:58
Top Channel/ Tentoi të godiste gjyqtaren pas vendimit për pronën, pranga 63 vjeçarit në Lushnjë
13/04 16:27
Top Channel/ Fluksi i automjeteve drejt zonave bregdetare, shtohen kontrollet dhe masat nga policia
13/04 16:25
Top News/ 96 të rinj marrin betimin/ Gati për t’iu bashkuar skuadrës së policisë së shtetit
13/04 15:28
Top Channel/ Plazh në prill! Rritja e temperaturave ndikim pozitiv në turizëm
13/04 15:25
Top Channel/ Ndryshon skema e vaksinimit, përforcohen dozat kundër “pertus” te fëmijët
13/04 15:23
Top Channel/ Stresi i pranverës, mjekja Rreli: U mbivendos pranvera me vjeshtën, ka më shumë ankth
13/04 15:22
Top Channel/ Stresi i pranverës, mjekja Rreli: U mbivendos pranvera me vjeshtën, ka më shumë ankth
13/04 15:21
Top Channel/ Kalim më i shpejtë në kufi, marrëveshje Kosovë-Shqipëri gjatë 9 muajve të vitit
13/04 15:12
Top Channel/ Kalim më i shpejtë në kufi, marrëveshje Kosovë-Shqipëri gjatë 9 muajve të vitit
13/04 15:12
Top News/ Në 6 ditë u arrestuan 45 shoferë/ Policia gjobiti mbi 27 mijë drejtues mjetesh
13/04 15:07
Top Channel/ Gjykata shfryn aksionin antidrogë të policisë, lirohet vëllai i deputetit të PS
13/04 15:04
Top News/ Sekuestrohet apartamenti i Fatos Tushes/ Nuk e deklaroi kur ishte kryebashkiak i Lushnjes
13/04 14:19
Top News/ Pastrohet Thethi/Aksion në nisje të sezonit turistik nga bashkia Shkodër
13/04 14:16
Top News/ Lirohet vëllai I deputetit të PS, gjykata e Lezhës vendos ‘detyrim paraqitjeje’
13/04 13:48
Top Channel/ Vodhën 110 mijë lekë në një biznes, 2 të arrestuar në Librazhd, 1 në kërkim
13/04 13:46
Top Channel/ Tentoi të grabiste pikën e këmbimit valutor me pistoletë lodër, pranga 30 vjeçarit
13/04 13:46
Top Channel/ Plazh në prill! Durrësi mbushet me pushues, temperatura vere në pranverë
13/04 13:22
Top Channel/ Sezoni nis herët në Vlorë, rritja e temperaturave ndikim pozitiv në turizëm
13/04 13:03