Top Channel/Tirana, ndihmë Ukrainës,kryebashkiaku:Do ndihmojnë në rindërtimin e shkollave në Ukrainë
20/08/2022 15:14

Bashkia e Tiranës do të ndihmojë Ukrainën me rindërtimin e shkollave dhe do të japë ekspertizën e saj për rimëkëmbjen e Ukrainës si pasojë e luftës. Një ditë pas takimit me Presidentin e Ukrainës, Kryebashkiaku Erion Veliaj shkruan se Presidenti Zelenski i shprehu mirënjohjen e tij për mbështetjen që Shqipëria dhe Kryeministri Rama kanë dhënë gjatë gjithë kësaj periudhe. “Shumë i lumtur që u takova me Presidentin Zelenski në Kiev, i cili shprehu mirënjohjen e tij për mbështetjen e Shqipërisë dhe kryeministrit Rama në Këshillin e Sigurimit, strehimin e refugjatëve dhe çdo ndihmë tjetër. Tirana dhe Kharkivi janë qytete motra - ne jemi zotuar të rindërtojmë shkolla aty dhe të japim ekspertizën tonë në rimëkëmbjen e Ukrainës”

Top News – ‘Porosita pleh kimik, jo kokainë’! – Flasin të arrestuarit, lihen në burg nga Gjykata
26/11 14:32
Top News – Edhe polic, edhe hajdut në Tiranë! – Arrestohen për vjedhje me dhunë dy punonjës policie
26/11 13:27
Top Channel/ Qytetari nga Vlora sfidon temperaturat, lahet në det në prag dimri
26/11 13:14
Top Channel/ Rruga shkretoi fshatin. Në Vezhdanisht të Selenicës,shkollës i kanë vjedhur dhe tullat
26/11 12:19
Top Channel/ Tre vite nga tërmeti, ende shumë familje s’janë strehuar pas shkatërrimit të banesave
26/11 12:18
Top Channel/ Çmimet ulen me pikatore/ Si komentojnë qytetarët sjelljen e Bordit me çmimin e naftës
26/11 12:17
Top News – Nga Amerika Latine në Tivar e Fier – Hetimet nga dy shtete dhe DEA amerikane
26/11 12:14
Top Channel/Gjyqi për drogën e Frakullës, 10 të arrestuarit dolën para gjykatës për masën e sigurisë
26/11 12:10
Top News- Përgjigja e BE pas tërmetit tragjik/ ‘Ndihmat për Shqipërinë nuk do mungojnë’
26/11 11:58
Top News – Tre vjet nga tërmeti tragjik në Shqipëri – 51 jetë të humbura në Durrës dhe Fushë Krujë
26/11 11:46
Top Channel/ “Samiti do jetë histori suksesi”! Në Tiranë kryetarët e bashkive shqiptare në rajon
26/11 11:22
Top Channel/ Rikonstruktohet teatri i Vlorës, kontribuoi bashkia dhe disa sipërmarrës
26/11 11:20
Top News – Eksploziv në një dyqan në Durrës – Disa persona të shoqëruar si të dyshuar
26/11 10:43
Top Channl/ Shpërthim eksplozivi në Durrës, i vihet lëndë plasëse një biznesi
26/11 09:34
Top News – Ministrat e Brendshëm të BE japin alarmin – Plan me 20 pika për të ndalur emigrantët
25/11 22:11
Top News – Shqipëria në mesin e 10 vendeve/ Që prodhojnë dhe shesin më shumë kanabis në botë
25/11 21:59
Top News – 4 shqiptarët, 2 milionë paund për kokainën – ‘Firmë taksish’, operacioni në Londër
25/11 21:27
Top News – Anulimi i grantit prej 28 milionë euro – Ambasadorja e BE në Shqipëri tregon arsyen
25/11 21:20
Top Channel/ Çmim për gazetaren Anila Hoxha! Vlerësimi për punën 24 vjeçare kundër dhunës gjinore
25/11 19:51
Top Channel/Gjykata shkatërroi përgjimet!Pas masakrës ndaj Çapajve u përgjua telefoni Taulant Ballës
25/11 19:42