Top Channel/ Tërmet i fuqishëm në Greqi, viktima e të lënduar- njerëz të tmerruar nëpër rrugë!
27/09/2021 12:23

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.1 ka goditur ishullin grek të Kretës, duke tmerruar banorët. Tërmeti që i bëri njërëzit të dilnin me vrap nëpër rrugë të përfshirë nga paniku, e shkundi ndërtesa u përshkrua nga sizmologu grek Eftimios Lekas, si një “rrufe në qiell; të hapur”, ndërsa nuk munguan as paslëkundjet.

Top Channel/Vuçiç “si fëmijë”, i ankohet BE-së: “Kurti nuk flet me mua”!
07/12 15:40
Top Channel/ Pfizer nën akuzë: “Përhapi gënjeshtra për vaksinën e rivales AstraZeneca”!
07/12 15:38
Top Channel/ “Do të jetë masakër”, Ukraina paralajmëron për pasojat e luftës me Moskën!
07/12 15:38
Top News – Sinjale amerikane për zyrtarët/ Do u verifikohen pronat dhe transaksionet
07/12 15:25
Top News – Të diplomuarit më të rinj… / Njihuni me astronautët që NASA do dërgojë në Mars
07/12 15:07
Top News – Mes më të fortave në botë… / Ushtria që japonia po synon të ndërtojë…
07/12 14:50
Top News – Revolucion në Emiratet e Bashkuara / Nga 2022, fundjavë është e shtuna dhe e diela
07/12 14:36
Top News – Kjo është çmenduri…! / F-16 fluturojnë vetëm pak cm larg njëri tjetrit
07/12 14:31
Top News – ‘Kapsula e vetëvrasjes’ / Zvicra legalizon një mënyrë të re për të vdekur
07/12 14:30
Top News – Vullkani merr 34 jetë njerëzish / Rreziku nuk ka kaluar, mijëra të zhvendosur
07/12 14:28
Top News- Trafikantët, destinacioni në Turqi/ Zbulohet sasia prej 1.5 ton kanabis, 3 në pranga
07/12 14:12
Top News – ‘Një lajm jo i mirë…’ / Pushon 900 punonjës me një lidhje në Zoom
07/12 14:10
Top Channel/Moska “varroset” nën borën rekord: “Stuhia më e egër në 72 vjet, erdhi nga Mesdheu”!
07/12 14:04
Top Channel/Kërcënon Pekini, SHBA: “Ta rrisë sa të dojë fuqinë ushtarake, s`kemi frikë”!
07/12 14:00
Top News- Ideja nga Banka e Argjentinës/ Do shiten 2500 monedha speciale për botërorin 2022
07/12 13:39
Top Channel/ “Ukraina fuçi baruti”, të mëdhenjtë në krah të Kievit- Moska nuk pyet!
07/12 12:49
Top Channel/ Peshkopi “tradhëton” Serbinë për Kosovën, “çmenden” mediat serbe!
07/12 12:37
Top Channel/Biden-Putin, sot përballja e madhe: Vendoset “fati” i Ukrainës!
07/12 12:18
Top Channel/Trupat ukrainase “i kap frika”, presidenti i jep zemër: “Do t`i mundim rusët”!
07/12 11:59
Top Channel/ Festat “në rrezik”: Franca, masa të reja shtrënguese para Krishtlindjeve!
07/12 11:53