Top Channel/ Tensionet me Rusinë, SHBA nis luftanijet në Detin e Zi
14/04/2021 13:21

Mes tensioneve të përshkallëzuara në kufirin e Ukrainës me Rusinë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur luftanije shtesë në Detin e Zi në afërsi të Krimesë. Rusët e quajtën këtë një provokim që duhet sprapsur. Per momentin, Aleanca e Atlantikut Verior nuk do të dërgojë trupa luftarake në mbështetje të Ukrainës, por Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg e bëri të qartë, se do të përforcohet „bashkëpunimi praktik" me ushtrinë ukrainase. NATO stërvit ushtarët ukrainas dhe konsulton udhëheqjen ushtarake në Kiev. Po ashtu organizohen edhe stërvitje të përbashkëta. Anëtarët e veçantë të NATO-s furnizojnë me pajisje dhe armatime Ukrainën.

Top News – Rreziku nga raketa kineze kalon/ Shpëton Italia, objekti shpërbëhet mbi oqeanin Indian
09/05 11:37
Top News – ‘Një lëmsh zjarri…’/ Ja si u pa raketa kineze në qytetet e botës
09/05 11:36
Top News – Një tjetër natë dhune/ Shumë të lënduar në përleshjet në Jerusalem
09/05 11:34
Top News – Neandertali 100 mijë vjeçar/ Itali, zbulim i rëndësishëm në shpellën prehistorike
09/05 11:33
Top Channel/ Grekët rihapin plazhet private pas izolimit të gjatë të Covid – Pa koment
08/05 21:22
Top Channel/ Dhjetra peshkarexha franceze rrethojnë impjantin energjitik të erës në shenjë proteste
08/05 21:21
Top Channel/ Futbollistët vaksinohen kundër Covid-19 në Uruguai – Pa koment
08/05 21:20
Top Channel/ Sonda e NASA-s dërgon pamje me zhurmën e helikopterit të saj që fluturon në Mars
08/05 21:19
Top Channel/ Zbulim i jashtëzakonshëm i njeriut të Nandertalit në shpellën në Itali – Pa koment
08/05 21:18
Top Channel/ Policia e Izraelit bastis me dhunë xhaminë e Al-Aqsa në Jeruzalem – Pa koment
08/05 21:17
Top News – Fundi i Luftës së Dytë Botërore/ Putin mesazh vendeve të bllokut fitues
08/05 20:29
Top Channel/ Zbulim i madh në Itali/ Zbulohen fosile mijëra vjeçare neandertali në një shpellë
08/05 19:52
Top News – Kryen krime kibernetike/ Dënohen 4 persona në SHBA, mes tyre dy rusë
08/05 19:01
Top News – BE, 1.8 miliradë doza Pfizer/ Marrëveshja e arritur përfshin edhe prodhimin
08/05 17:56
Top News – Hezitimi për vaksinën Astrazeneca/ Personeli shëndetësormesazh të keq për qytetarët
08/05 17:24
Top News – Katastrofë shëndetësore në Indi/ Mutacionet e dy varianteve shtuan infektimet
08/05 16:52
Top News – SHBA vijon kritikat për Kinën dhe Rusinë/ Po shërbejnë si shembull të papërgjegjshmërisë
08/05 16:51
Top Channel/ Sulm në xhaminë Al-Aqsa/ Plagosën 163 palestinezë dhe 6 ushtarë izraelitë
08/05 15:49
Top Channel/ Vaksina edhe për të varfërit/ Macron: SHBA dhe Britania e Madhe nuk po eksportojnë
08/05 15:48
Top News – Reflektimet e aktores pas 40 vjetorit/ Jessica Alba Habit me deklaratën për moshën e saj
08/05 15:12