Top Channel/ Sulme misterioze ndaj Iranit, Izraeli mesazh Joe Biden-it
13/04/2021 12:38

Izraeli nuk lëkundet nga kundërshtimi I bërë zotimeve të presidentit amerikan Joe Biden për të ripërtërirë marrëveshjen bërthamore të 2015-tës me iranin, nga e cila ish shefi I Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump u tërhoq në përpara tre vitesh. Zyrtarët amerikanë dhe iranianë po zhvillojnë bisedime jot ë drejtpërdrejta për të dytën javë me radhë në Vienë me qëllimin të krijojnë një “roadmap” bashkëpunimi mes tyre me qëllim kthimin te ujdia nukleare e negocjuar në kohën e Barack Obamës. Por një seri sulmesh misterioze mbi impiantet atomike iraniane dhe goditja e një anijeje ushtarake të republikës islamike në Detin e Kuq kanë ngritur shqetësimet se Izraeli ka nisur tashmë një fushatë të fshehte sabotazhi kundër Teheranit. Shteti hebre as e ka pohuar, e as e ka mohuar rolin e tij në sulme, por kryeministri Benjamin Netanyahu lëshoi paralajmërime të forta se vendi I vet nuk do të hezitojë të eleminojë kërcënimet iraniane.

Top News – Spanja lehtëson masat anti-COVID/ Pas 6 muajsh, të rinjtë festojnë ‘lirinë’
09/05 21:27
Top News – 100 palestinëze të lënduar/ Përleshjet mes protestuesve dhe policisë në Izrael
09/05 19:35
Top News – Putin demonstron forcën/ Paradë madhështore, akuzon perëndimin për Ruso-Fobi
09/05 17:50
Top News – Armë Ruse dhe Kineze/ SHBA konfiskon arsenalin e madh në detin Arabik
09/05 17:48
Top News – Ja pse është I fiksuar me Marsin! Elon Musk rrëfen se vuan nga sindroma e Asperger
09/05 17:46
Top News – Gjilpëra në vend të ‘dhëmbëve’/ Kështjella e Drakulës kthehet në qendër vaksinimi
09/05 17:20
Top News – Anglia përzë gangsterin nga Hasi/ I hiqet leja e qëndrimit, konsiderohet i rrezikshëm
09/05 17:20
Top News – Pak pas mesnate…/ Raketa Kineze kaloi edhe mbi Shqipëri
09/05 17:19
Top Channel/ Merkel jep lajmin e mirë: pushime në Europë edhe për të pavaksinuarit!!
09/05 17:13
Top Channel/ 12 mijë trupa, qindra autoblinda e avionë: Rusia i “tregon muskujt” perëndimit!
09/05 17:13
Top Channel/ Operacioni dramatik, marina amerikan ndalon në det ngarkesën gjigande të armëve ruse!
09/05 17:10
Top Channel/ “Si të jetë Viti i ri”: Spanja heq ndalim qarkullimin, shpërthejnë festimet në rrugë!
09/05 17:09
Top Channel/ BE rrëzon AstraZeneca-n: “Nuk ia rinovojmë kontratën”!
09/05 15:36
Top Channel/ Amerikanët u tërhoqën, rikthehen masakrat në Kabul-vriten dhjetëra vajza
09/05 15:32
Top News – Bajram edhe për macet/ Në Malajzi, veshje të reja edhe për kafshët shtëpiake
09/05 15:28
Top News – Festë e madhe në Spanjë/ Mesnatën e të shtunës mbaruan kufizimet
09/05 15:27
Top News – Përqafimet lejohen sërish…/ Britani, nga 17 maji takohen miqtë e familjet
09/05 15:27
Top Channel/ Momenti kur raketa kineze bie mbi oqean, ja kur kaloi mbi Shqipëri!
09/05 15:10
Top News – ‘Kërpudha e zezë’/ Myku që po gjymton pacientët me covid në Indi
09/05 14:11
Top Channel/ Gjermania e Franca, “ultimatum” SHBA-së: “ Mos blloko vaksinat”!
09/05 13:46